24.5.2018 16:00 | Sex

Jeden podstatný detail zaváži, či ten druhý príde na rande

Zdroj: iStockphoto
Už medzi vami prebehlo pár úsmevov či viet. Sympatie sú tiež, ale zlozvyk jedného z potenciálnych budúcich partnerov môže rozhodnúť, že spoločné rande bude iba nesplnený sen. A niektoré sny treba radšej prežiť na vlastnej koži ... tele.

Fajčenie je návyk, ktorý v dnešnej spoločnosti toleruje stále menej ľudí. A nasvedčuje tomu nový prieskum medzi mladými nezadanými. Ženy nefajčiarky sú veľmi kritické a osem z desiatich by nevyšlo na rande s niekým, o kom by sa dozvedeli, že fajčí.

Muži sú o trochu zhovievavejší a stretnutiu s fajčiarkou by sa vyhlo 66 percent nefajčiarov. Pre fajčiarov je jedinou nádejou fajčiaci náprotivok. Medzi nimi je podľa očakávaní oveľa viac tolerantných. Iba deväť percent fajčiarok a taký istý počet fajčiarov by odmietlo rande s náprotivkom holdujúcom cigaretám. Pre deväť z desiatich opýtaných ich na fajčení  odpudzujúci hlavne zápach, sedemdesiatpäť percent sa rovnako desí zdravotných následkov fajčenia. „Medzi ďalšie obavy patrí nepríjemný dych, strach z nechutného bozkávania a zahanbenia z partnerových žltých zubov,“ tvrdí hovorca spoločnosti Inogen, ktorá prieskum uskutočnila.

Z prieskumu tiež vyplýva, že oveľa lepšie na tom nie sú ani užívatelia elektronických cigariet. Hoci sa tam vylučuje zažltnutie zubov a nepríjemný pach v ústach, rande s nimi by odmietlo 67 percent žien a 51 percent mužov, ktorí sami nefajčia.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie