24.4.2018 17:40 | Technika

Autosalón 2018: Zaujímavé premiéry, ladné tvary áut a sexi hostesiek

Zdroj: Michal Seko
Od minuloročného autosalónu ten rok ubehol tak rýchlo ako sa míňa benzín v nádrži 5,7 litrového motora. Ak je vo vašom krvnom obehu koluje aj trocha benzínu či nafty, a najnovšie aj elektrolytu, tak túto akciu radi navštívite.
Fotogaléria
140
fotiek v galérii

 

Hneď v prvý deň otvorenia sme pobehali výstavné plochy a aspoň stručne opísali, na čo sa môžete tešiť.

Pre rok 2018 sa v bratislavskej Inchebe zišlo 50 značiek
Abarth, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kia, Kaipan, Lamborghini, Lada, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, McLaren, Mercedes-AMG, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault,  Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW užitkové vozidlá, ZhiDou. K tomu si pripočítajte 24 značiek obytných vozov, karavanov a prívesov. 

 

Tešiť sa môžete aj na slovenské výstavné premiéry
Volkswagen ukáže nový Touareg, Jaguar pod červenou plachtou schovával nadupaný  modrý sedan XE SV Project 8 (300 kusová limitovaná séria) Peugeot predstavil nový 5 dverový fastback 508, Toyota ukáže inovovaný áčkový model Aygo. Ďalej tu budú tri novinky Honda CR-V, Honda Civic a Honda Jazz 1,5 Dynamic. O slovo sa hrdo hlási aj nová Kia Ceed. A je toho samozrejme viac, napr. Audi A8, Audi A7, Mazda 6, Lexus RX L, BMW X2, Opel Insingia GSI či Suzuki Swift Sport.

 Určite si nezabudnite pozrieť
- Mercedes-AMG Project ONE s technológiu F1 pre cestné vozidlá s možnosťou jazdy na bežných komunikáciách.  Poháňa ho benzínový šesťvalcový turbomotor 1,6-litra z F1 a štyri elektromotory a z 0 na 200 km/h zrýchli za menej ako šesť sekúnd. Maximálna rýchlosť je 350 km/h a namiesto pretekárskeho paliva umožňuje použiť bežne dostupný benzín Super plus. Model bude vyrábaný v limitovej edícii 275 ks a jeho hodnota sa pohybuje v sume 2,5 miliónov €.

 


- Historicky prvý automobil Benz Patent-Motorwagen (stojí hneď vedľa Mercedes-AMG Project ONE)

- Futuristickú Škodu Vision E a aj Vision X

- Sekcia veteránov je stálou chuťovkou na časy, keď ešte autá mali dušu.

-  Sekciu Exclusive Salon - Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Rolls Royce.Sprievodný program a doplnky
Testovacie jazdy ponúkajú značky Opel, Hyundai a Nissan a Opel. Na nedeľu ráno (29.4.) je pripravené otvorenie tuningovej sezóny. Pre deti je k dispozícii Detský mini Autosalon, ktorá je plný  funkčných miniatúrnych modelov. Kto si chce skrášliť auto aj o nejaké štýlové doplnky, tak pár stánkov s nimi sa tu nájde. Za zmienku stojí aj úplne nový slovenský hliníkový strešný box Alumined, ktorý vyniká unikátnymi ostrými leteckými krivkami.  

Po čisto auto - moto témach vás určite zaujímajú chrumkavé hostesky
Našťastie ich je dostatok, krásnych aj usmiatych. Konkrétne stánky značiek, kde sú tie najkrajšie by nebolo od nás gentlemanské uvádzať, ale veríme, že vy si tie svoje krásky pri autách už nájdete aj sami.
 

 

Fotogaléria
140
fotiek v galérii
Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie