13.4.2018 10:30 | Macho

Slávu kubánskeho rumu nezastavilo ani embargo

Zdroj: iStockphoto
Kubánsky rum, ktorý je známy po celom svete, dokáže konkurovať najväčším značkám, hoci nemá prístup na americký trh kvôli embargu vyhlásenému proti tomuto karibskému ostrovu v roku 1962.

Tento alkohol vznikajúci destiláciou cukrovej trstiny sa na Kube objavil pred 150 rokmi počas španielskej nadvlády. Svetlá forma rumu označovaného ako "ľahký" sa pozvoľna premenila na jemnejší, subtílnejší a tmavý nektár, ktorý dozrieval v sudoch z bieleho dubu. Umenie jeho výrobcov prispelo k skvelej povesti rumu "made in Cuba".

"Dovoľujeme si povedať, že podľa nás je kubánsky rum najlepší na svete," hovorí majster výroby rumu Asbel Morales (49), ktorý mu zasvätil už 30 rokov svojho života. "A to je uznávaný na medzinárodnej úrovni," dodáva. Vo veľkej pálenici skupiny Havana Club v San José asi 30 kilometrov od Havany odpočívajú stovky sudov v skladoch  zahalených do jemnej drevitej vône. Pokoj celého objektu narúša iba cinkanie fliaš pripravených k naplneniu. Asbel Morales kontroluje na svetle kvalitu stále viac žiadaného produktu. Kubánsky rum sa predáva v 120 krajinách a obzvlášť je žiadaný v Nemecku a vo Francúzsku. Veľký potenciál má v Číne, ktorá si obľúbila vína a pálenky a nakupuje kubánske cigary.

Kubánci ale nemôžu s ďalším rastom počítať s americkým trhom. Tam distribuuje iný Havana Club skupina Bacardi. Rodina, ktorá mala práva ku značke Havana Club, ich totiž v 90. rokoch predala tejto americkej skupine, pod touto značkou predáva v USA portorický rum s odlišnou etiketou. "Spojené štáty predstavujú 39 percent svetového trhu s rumom. Z politických dôvodov sme z neho vylúčení," hovorí riaditeľ marketingu kubánskeho rumu Havana Club Sergi Valdes. "Napriek tomu však patríme k trom hlavným svetovým značkám," utešuje sa. Kubánskemu rumu Havana Club sa pritom ešte pred pár rokmi črtala americká budúcnosť: na pozadí diplomatického oteplenia medzi Washingtonom a Havanou Spojené štáty v roku 2016 udelili kubánskej vláde právo predávať rum na svojom území, pokiaľ však bude zrušené embargo. Firma využila túto príležitosť a na americký trh uviedla značku Havanista.  Avšak s nástupom amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je proti zrušeniu embarga, nádeje  kubánskeho výrobcu opadli.

Podľa Asbela Moralesa je kubánsky rum unikátny, a to hneď z niekoľkých dôvodov. "Nemôžeme hovoriť o kubánskom rume, ak nemáme podmienky teploty, pôdy a vlhkosti, aké sú na Kube. Proces dozrievania nemôže byť porovnávaný s ničím vo svete. Rum zreje v prirodzených podmienkach bez prísad," zdôrazňuje. Kubánska pôda je podľa Moralesa veľmi málo znečistená. Cukrová trstina rastie rok, veľmi rýchlo, má vysoký podiel cukru a nízky obsah látok, ktoré by mohli zhoršiť kvalitu melasy. A potom je tu ľudský faktor: úloha, ktorú zohráva správca skladu, ktorý má ducha, nos a hrdlo orientované na produkt, ktorý chce dosiahnuť. "Ak nie je majster, ktorý kontroluje celý proces od vstupu suroviny po konečný produkt, nie je možné hovoriť o kubánskom rume," hovorí Morales, ktorý je jedným z ôsmich Maestros Roneros (majstrov rumu) na ostrove. Umenie výroby rumu zahŕňa aj dozrievanie v dubových sudoch, v ktorých spí ten najlepší rum. Tieto sudy, ktoré boli predtým použité k dozrievaniu whisky, spôsobujú zafarbenie starých rumov a ich vôňu.

Čítajte ďalej