12.4.2018 16:00 | Sex

Nevera vs. jedináčikovia: Žiadne dobré správy nečakajte

Zahráme sa na zlodejku a policajta?
Zahráme sa na zlodejku a policajta?
Zdroj: iStockphoto
Jedináčikovia to majú ťažké. Sú v populácii menšinou (pokiaľ nepočítame tú čínsku) a často musia bojovať s predsudkami, že sú sebeckí, rozmaznaní a ješitní.

Podľa prieskumu na zoznamke pre neverných sú ale tiež tými, ktorí častejšie sexujú poza chrbát stáleho partnera. Hoci je jedináčikov výrazne menej ako ľudí, ktorí majú súrodencov, na zoznamke Illicit Encounters tvoria väčšinu členov. Je ich tam 34 percent, zatiaľ čo prvorodených je 28 percent a druhorodených či najmladších súrodencov 23 percent. „Najvernejšie sú naopak prostredné deti, ktorých je na zoznamke iba 11percent,“ tvrdia prevádzkovatelia spomínanej zoznamky.

Aj keď po svete behá veľa druhorodených egoistických a ješitných detí a veľmi starostlivých jedináčikov, výskumy dokazujú, že byť jedináčikom má negatívny vplyv na veľa osobnostných vlastností. „Je dobre známe, že jedináčikovia môžu v detstve nezriedka zažívať pocit osamelosti a to sa im pravdepodobne vypomstí vo vzťahoch v dospelosti“ tvrdí hovorkyňa zoznamky Christian Grantová. S podobným záverom prišiel aj prieskum zoznamky Seeking Arrangement, ktorá analyzovala 43 tisíc profilov v roku 2015. Väčšinu z nich tvorili jedináčikovia.

Čítajte ďalej