3.4.2018 16:00 | Sex

Ultrajemné prezervatívy zaplavia OH 2020

Zdroj: iStockphoto
Dva roky pred olympijskými hrami sú v Japonsku zjavné horúčkovité prípravy. Dokonca aj miestni výrobcovia prezervatívov chcú využiť mimoriadnu príležitosť, ktorá sa im ponúka, píše agentúra AFP.

Už roky sa totiž státisíce prezervatívov na olympijských hrách, hlavne v olympijských dedinách, rozdávajú zadarmo. Japonskí výrobcovia sú už pripravení prekvapiť s novinkou, ktorá by si podľa nich naozaj zaslúžila medailu: ultratenkým prezervatívom s hrúbkou iba 0,01 milimetra. Okrem toho, že je tak tenký, je prezervatív vyrobený z polyuretánu, látky, ktorú dobre znášajú osoby alergické na latex, z ktorého sa väčšinou prezervatívy vyrábajú. "Iba japonské firmy dnes vyrábajú prezervatívy s hrúbkou 0,01 až 0,02 milimetra," tvrdí Hiroši Jamašita zo Sagami Rubber Industries.  Prezervatív bol v Japonsku dlho najrozšírenejšou metódou antikoncepcie. Pilulky sú tu k dispozícii až od roku 1999.

"Vo firme sme veľa diskutovalo o tom, či po prezervatívoch s hrúbkou 0,01 milimetra bude dopyt, pretože už sme ich predávali s hrúbkou 0,02 milimetra," spomína Čiaki Jamaka, ktorý prispel k vývoju novej antikoncepcie. "Ukázalo sa však, že sú u spotrebiteľov veľmi obľúbené," dodáva. "Čím sú jemnejšie, tým skôr ich muži používajú," vysvetľuje Tmonori Hajaši, ktorý má na starosti marketing u firmy Okamoto Industries.

V juhokórejskom Pchjongčchangu 2018 rozdali organizátori 110.000 prezervatívov, čo je na zimných olympijských hrách rekordný počet. A organizačný výbor tokijských hier v roku 2020 nemá v úmysle túto tradíciu porušiť. "Prezervatívy budeme okrem iného tovaru rozdávať v olympijskej dedine. Zatiaľ nebolo rozhodnuté koľko a akej značky," uvádza jeden nemenovaný z členov výboru.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie