1.4.2018 16:00 | Sex

Na predčasnú ejakuláciu majú Turci asi riešenie

Zdroj: iStockphoto
Pár zásunov hore dolu a je po paráde? To nepoteší ešte ani neuspokojenú partnerku a už vôbec nie majiteľa penisu, ktorý vypustí svoje kožené nádržky po pár slastných prírazoch. Vedci sa však na tento problém pozreli opäť, a možno majú tip čo s tým.

Tureckí urológovia publikovali zaujímavé výsledky experimentálneho výskumu, v ktorom skúšali predčasnú ejakuláciu liečiť dráždením holenného nervu. Ten pritom stimulovali elektricky cez  chodidlo pokusných mužov. U všetkých došlo k výraznému predĺženiu súlože. Pritom dráždiť tibiálny (holenný) nerv je možné šteklením muža na chodidle.

Ale tureckí odborníci použili veľmi slabý elektrický prúd, ktorým stimulovali nerv v oblasti členku. Nerv mieriaci do spodnej časti miechy a panvy pritom ovplyvňuje iné nervy ovládajúce svalovinu pohlavných ciest a ich stimulácia mala pozitívny vplyv na predĺženie sexuálneho dráždenia a oddialenie orgazmu. „Pravidelnou stimuláciou nervu dôjde k posilneniu svalov panvového dna a pohlavných ciest tak, že nedochádza k rýchlemu nástupu orgazmu a ejakulácie,“ tvrdia urológovia z nemocnice Juksaka Ihtisasa v Turecku.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj