26.3.2018 16:00 | Sex

Stres, nízke sebavedomie vs. erekcia

Zdroj: PR foto / zerex
Máte silný pocit, že strácate dôveru v samého seba, pochybnosti, ktoré vám spôsobujú vrásky? A začínate to pociťovať aj v spálni?

Psychika je jeden z najdôležitejších faktorov kvality výkonu v posteli. Zlepšenie erekcie je teda možné opätovným získaním sebaistoty a obmedzením stresu.

Nakoľko dôležitá je pevná erekcia?

Muži spravidla spájajú erekciu s ich mužnosťou. Keď sa objaví erektilná dysfunkcia, môžu stratiť dôveru v seba a v schopnosť uspokojiť svoju partnerku. Dokonca zažívajú pocity viny. Následný stres zo vzniknutej situácie môže ovplyvniť nielen sexuálny vzťah, ale aj sociálnu a pracovnú činnosť.

Myslite na pravidlo, že k erekcii potrebujete dve veci: byť vzrušený a byť uvoľnený. Keď jedna z vecí nenastúpi, ovplyvní to aj tú druhú.

Návrat sebavedomia do života = zlepšenie erekcie

Osvojte si návyky, ktoré vás naučia ako sa zbaviť stresu a obnovte dôveru v seba samého. S návratom k mužnosti vám pomôžu nasledovné tipy.

Zbavte sa prebytočných kilogramov

Strata hmotnosti môže byť jedným z najlepších spôsobov obnovenia normálnej erektilnej funkcie a sebadôvery súčasne. Štúdia Strata váhy na stratu erektilnej dysfunkcie zistila, že viac ako 30 percent mužov, ktorí sa zúčastnili štúdie o strate hmotnosti, opäť získalo normálnu sexuálnu funkciu. Muži, ktorí schudnú, navyše zvýšia svoje sebavedomie a zlepšia svoje celkové zdravie.

Venujte sa intenzívnemu tréningu.

Štúdia v časopise Journal of Clinical Hypertension ukázala, že keď muži s vysokým krvným tlakom a erektilnou dysfunkciou absolvovali 8-týždňový tréningový program, zaznamenali lepšiu kvalitu erekcie než tí, ktorí nevykonali cvičenia. Cvičenie navyše pomôže vašim cievam fungovať efektívnejšie.

Doprajte si špeciálnu starostlivosť z prírody

Kotvičník zemný má pozitívny vplyv na sexuálny život muža (pomáha pri zvyšovaní hladiny testosterónu) a pozitívne ovplyvňuje dobrú náladu. Je to vhodná pomoc pri vysokom krvnom tlaku.  

Maca peruánska je skvelým prostriedkom na zvýšenie libida, prospieva sexuálnej vitalite, prispieva k pevnej erekcii.

L-arginín je aminokyselina, ktorá pomáha vytvárať proteíny. Zjednodušene, umožňuje krvným cievam roztiahnuť sa, aby krv bohatá na kyslík mohla lepšie cirkulovať v tepnách. Zdravý prietok krvi do artérií penisu je nevyhnutný pre normálnu erektilnú funkciu.

Kotvičník, Macu aj L-arginín nájdete napríklad v tabletkách na erekciu Zerex Klasik.

Zamerajte sa na reč tela

Usmievajte sa. Sami sa budete cítiť lepšie a zároveň “prinútite” aj vaše okolie cítiť sa pri vás pohodlnejšie. Dbajte na dobré držanie tela, úsmev a budete pôsobiť sebavedome na ľudí okolo seba, a ocenia to najmä ženy.

Udržiavanie očného kontaktu ukazuje dôveru. Hovorte pomaly. Výskum preukázal, že tí, ktorí hovoria pomaly a jasne, cítia viac sebavedomia a majú viac sebaistoty.

Zhrnutie na záver
Nezabudnite. Celkové zlepšenie, či už erekcie alebo sebadôvery, začína v hlave.

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie