13.3.2018 16:00 | Sex

Na prvom rande to malo byť tabu, ale ...

Zdroj: iStockphoto
Veľa ľudí verí, že debata o bývalom partnerovi nepatrí na prvé rande. Ale podľa odborníkov je opak pravdou. Spomenutie ex náprotivkov a starých vzťahov totiž môže jasne odhaliť, ako sa človek správa vo vzťahoch a čo čaká od ďalšieho partnera.

Navyše podľa typu rozhovoru o ex-partnerovi  sa dá hneď poznať, či je dotyčný pripravený na nový vzťah a má vyriešenú minulosť. Podľa psychológa Jamesa Preeceho sa za bývalého považuje každá osoba, s ktorou sme vo vzťahu strávili minimálne šesť mesiacov. „Pokiaľ dokážete o bývalom vzťahu vtipkovať, je to jasný znak toho, že ste pripravení ísť ďalej“ uviedol v rozhovore pre denník The Independent. Pokiaľ sa rozhovor o ex zvrhne na jej / jeho posadnuté opisovanie povahových vlastností a samotného vzťahu, potom je zrejmé, že sa človek z rozchodu ešte nespamätal.

Veľmi pozitívne alebo negatívne opisovanie bývalého partnera je vždy známkou niečoho nezdravého. Buď je človek príliš posadnutý svojim expartnerom, alebo má problémy sám so sebou. Ani jedno nie je pre chodenie a vzťah ideálne. A ešte dobrá rada na zaver: Na prvom rande by človek nikdy nemal vyhliadnutý potenciálny náprotivok desiť prehnaným zahlcovaním informácii akéhokoľvek typu.

Čítajte ďalej