13.3.2018 14:00 | Technika

Na Route 66 sa už nestratíte. Stačí mať novú prepracovanú aplikáciu

Zdroj: Touch Media s.r.o.
O tom, že aj naši ľudia dokážu urobiť svetové veci nemusíme chodiť ďaleko. Možno vás presvedčí nová mobilná aplikácia česko – slovenskej spoločnosti Touch Media. Na plecia si nenaložila nič menšie ako navigáciu po americkej Matke ciest.

Bez spoľahlivej navigácie sa v dnešnom svete už len ťažko niekam spoľahlivo a bez problémov dostanete. Hustá dopravná sieť s meniacimi sa podmienkami niekedy vie poriadne potrápiť šoférov. Pre všetkých dobrodruhov, vodičov či motorkárov, ktorých zavedú pracovné cesty alebo súkromné výlety na najznámejšiu americkú cestu je tu šikovná novinka Route 66 Navigation, s ktorou objavíte aj všetky úžasné miesta na ceste z Chicaga do Santa Monicy alebo späť. Zatiaľ síce iba pre smartfóny s iOS, ale výrobca sľubuje čoskoro dodať verziu aj pre inteligentné telefóny s Androidom.

Aplikácia Route 66 Navigation používa navigačné riešenie a spoľahlivé offline mapové podklady, ktoré poskytla spoločnosť HERE Technologies. Vďaka nim je možné aplikáciu používať aj v miestach, kde na Route 66 chýba mobilný signál, alebo dátové pripojenie.

V aplikácii určite stoja za pozornosť praktické funkcie:

- Jednoduché ovládanie

- Plánovanie a uloženie zvolenej trasy

- Offline navigácia

- Pravidelná aktualizácia (vopred viete o obchádzkach či uzávierkach)

- Navigácia a vyhľadávanie zaujímavých miest (POI) ako napr. historické miesta, motely, reštaurácie, obchody, ruiny či opustené lokality (zatiaľ ich je 880 a hľadajú sa nové)  

- Travel report – možnosť upozorniť ostatných na problém či udalosti na ceste

- S.O.S - v prípade problémov si rovno z aplikácie zavoláte pomoc

- Podujatia a akcie vidíte pri miestach, ktorými si chystáte prechádzať

- Kontrola povolenej rýchlosti - jazda bez zbytočných pokút má vždy väčšie čaro

- Novinky - priamo z nej môžete čítať správy zo servera Route66News.comVývoj samotnej aplikácie trval asi deväť mesiacov a tím najazdil tisíce kilometrov. Ak niečo spoznávate na vlastnej koži skoro tri týždne, tak presne viete, čo by ste v podobnej aplikácii najviac ocenili. Tak sa podarilo pripraviť produkt, ktorý momentálne nemá konkurenciu.

VIDEO