12.3.2018 16:00 | Sex

Masturbácia: Niekomu prinesie uvoľnenie a radosť, inému aj smrť

A môžem umývať lampu.
A môžem umývať lampu.
Zdroj: iStockphoto
Nemecké úrady zverejnili zaujímavú štatistiku, z ktorej vyplýva, že masturbácia môže byť činnosťou, pri ktorej človek dokonca zomrie. Iba v Nemecku každý rok pri tejto príjemnej erotickej kratochvíli poslednýkrát vydýchne asi sto osôb.

Príčinou úmrtia nie je samotné dráždenie genitálií, ale skôr činnosti s tým súvisiace alebo zdravotné komplikácie. Veľmi časté je udusenie v prípade, že človek trpí bizarným fetišom priškrcovania sa. „Kyslíková deprivácia je najčastejšou príčinou smrti pri masturbácii. Niektorí ľudia totiž zažívajú extrémne silný orgazmus, pokiaľ sa pridusia,“ uviedol doktor Harald Voss denníku The Local.

Medzi najbizarnejšie prípady patrí ten z Hamburgu, kde našli muža obaleného plátkovým syrom, cez to mal natiahnutú punčochu, na tom neoprénový oblek a na tom pláštenku. Sedel s hlavou v plastovom vrecku pred zapnutým ohrievacím telesom. Iný muž sa zadusil reťazami na krku, keď sledoval porno. Ale dusenie pri masturbácii je činnosť bežná aj u žien, tie ale umierajú zriedkavejšie, pretože sú opatrnejšie. Muži sú pohlavím, ktoré viac riskuje a často sa mu to stane osudným.

Podľa doktora Vossa je ťažké odhadnúť, koľko ľudí skutočne zomrie pri bizarných masturbačných radovánkach, pretože príbuzní sa za to hanbia a málokedy zverejnia okolnosti smrti. Dokazuje to prípad ženy, ktorá našla svojho syna mŕtveho s penisom v ruku a vianočnými svetielkami pripnutými k bradavkám. Pokým zavolala políciu, osvetlenie odstránila a s telom manipulovala. Jej syn zomrel po zásahu elektrickým prúdom zo žiaroviek.

Podľa doktora Vossa z Inštitútu súdnej medicíny je väčšinou jasné, o čo ide, keď je mŕtve telo nájdené s obnaženými genitáliami, blízko sú zrkadlá, na hlave má dotyčný vrecko a mŕtvy nezanechal žiadny  list na rozlúčku.

Čítajte ďalej