9.3.2018 16:00 | Sex

Ženský orgazmus stojí a padá na dvoch veciach. Poznáte ich?

Zdroj: iStockphoto
Aspoň tí správni muži nie sú spokojní so svojim výkonom v posteli, dokiaľ neprivedú partnerku k orgazmu. Ženy to vedia, a mnohých posteľných babrákov a neúspešných snaživcov podporia nakoniec zahraným divadielkom vyvrcholenia.

Páni by si ale mali uvedomiť, že schopnosť vyvrcholiť u ženy nesúvisí úplne tak s technikou, ako skôr s ich vnútorným nastavením, ktoré môžu len málo ovplyvniť. Orgazmus totiž dosahujú tie ženy, ktoré sú sebavedomé a dokážu presne povedať, čo v posteli chcú. Muži tak musia vedieť počúvať a ich erotické túžby vyplniť. Tvrdia to kanadskí psychológovia Gonzalo Quintana a Conall Mac Cionnaith, ktorí sa špecializujú na ľudské sexuálne správanie. Podľa nich stále pripadajú na každý jeden ženský orgazmus tri mužské, ale je to hlavne tým, že ženský orgazmus je viac podmienený psychológiou.

Čím je žena sebavedomejšia a spokojnejšia so svojim telom a vlastnou sexualitou, tým rýchlejšie dosiahne vyvrcholenie.  „Všetci máme rôzne potreby, keď ide o to, čo máme v posteli radi. Ale jednu vlastnosť máme rovnakú všetci, vieme presne, kedy máme orgazmus a kedy nie. Nemáme orgazmus vždy, keď máme sex, a môže to byť v poriadku, pretože sex môžeme mať z mnohých rôznych dôvodov,“ vysvetľujú Quintana a Cionnaith, ktorí skúmali ženský orgazmus pod vedením profesora Jamesa Pfausa.

Žena potrebuje k dosiahnutiu orgazmu dobrého milenca, ktorému môže veriť, pred ktorým sa nehanbí a ktorého môže požiadať o čokoľvek. Dosahuje vyvrcholenie oveľa častejšie v dlhodobom vzťahu ako pri náhodnom sexe. A to jednoducho preto, že s dlhodobým partnerom si môže bez hanby povedať, čo potrebuje, a má čas sa spoločne zohrať v sexe.

Čítajte ďalej