7.3.2018 14:00 | Macho

Ak presvedčia svojim destilátom Britov, potom radi podľahneme

Zdroj: suntory.co.jp
Japonský výrobca nápojov Beam Suntory, ktorý vyrába bourbon Jim Beam a škótsku Laphroaig, chce dobyť európsky trh ďalším destilátom: ginom z čerešňových kvetov a ďalších exotických prísad. Prémiový gin Roku, ktorý sa vyrába zo šiestich zreteľne odlišných japonských prísad, vstúpil na britský trh s cenou 30 libier za fľašu (cca 33,50 €).

Nápoj je v ponuke vo viac ako päťdesiatich baroch v Londýne, Manchesteri, Liverpoole, Glasgowe a Edinburghu. Pretože Briti začínajú po gine šalieť, výrobca pripravuje expanziu po celej Británii. "Chceli sme vyrábať niečo, čo je nezvyklé, ale nie divné," povedal agentúre Bloomberg Kazujuki Torii pri prezentácii Roku s tonikom servírovaným s ľadom a šiestimi plátkami čerstvého zázvoru.

Roku, čo v japončine znamená šesť, sa destiluje v Osake. Vyrába sa z kvetov a listov sakury, kôry ovocia juzu, čajov senča a gjokuro a japonského čierneho korenia. Šesť ingrediencií charakterizuje šesťhranná fľaša a etiketa sa tlačí na tradičnom japonskom papieri.

 

A chuť? Roku je nebezpečne ľahký a hladký gin, s vôňou citrusových plodov a s nádychom korenia. V mixe je tiež osem tradičných rastlín: jalovcové bobule, koriander, semienka a koreň archangeliky lekárskej, kardamón, škorica, horká pomarančová a citrónová kôra.

Gin bol v roku 2017 v Británii najpopulárnejším destilátom, za svojho favorita ho v ankete spoločnosti YouGov označilo 29 percent oslovených ľudí. Pritom ešte o rok skôr bol až tretí za whisky s 25 percentami a vodkou s 23 percentami. Roku sa vyrába jedinečným procesom s využitím štyroch  rôznych destilačných nádob, kde sa rastliny destilujú oddelene, aby získali tú najlepšiu chuť a zachovali si svoje vlastnosti. Tak napríklad vôňa čerešňového kvetu sa vyvíja vákuovou destiláciou v nerezových nádobách, zatiaľ čo príchuť juzu v nádobách medených. "Japonci už s whisky úspešne prerazili a nie je dôvod, prečo by ju gin nemal nasledovať," hovorí Emma Reynoldsová, ktorá má vo svojej londýnskej reštaurácii Tonkotsu Mare Street 40 druhov japonskej whisky.

Čítajte ďalej