23.2.2018 10:20 | Macho

Buď sa s tým narodíte alebo nie: Toto zvyšuje vašu šancu na sexuálny úspech

Mužné črty na ženy zaberajú.
Mužné črty na ženy zaberajú.
Zdroj: iStockphoto
Podľa vedcov zvyšujú šancu na sexuálny úspech extrémne mužné rysy.

Zistilo sa, že čím výraznejšie majú muži rysy, tým väčší majú úspech v spoločnosti.

Vyplýva to z výskumu medzinárodného tímu vedcov, ktorí sledovali úzkonosého primáta kahaua nosatého, ktorý patrí medzi vyššie primáty. Samci týchto opíc majú výrazné nosy, ktoré vyzerajú ako choboty. Vedci z Kjóty, Cardiffu a Malajzie sa však nezamerali len na tieto rysy, ale aj na svalnatosť, mohutnosť tela a objem trupu. Zistilo sa, že čím výraznejšie mužské rysy - nos, svaly a mohutnosť tela - samec mal, tým mal aj väčšie semenníky a produkoval viac spermií. Čím boli jeho všetky rysy výraznejšie, tým mal aj väčší úspech pri párení. 

Nobody is immune to the neck kiss

U vyšších primátov teda skutočne záleží na veľkosti ich mužstva. Nemusí ísť priamo o penis, ale o rad rysov, ktoré muža (samca) robia mužom (samcom). Hovoríme tu o čisto biologickej príťažlivosti a sexuálnom úspechu. Človek je tvor vytvárajúci zložitú spoločnosť a na jeho voľbu partnera (dlhodobého) má tiež vplyv množstvo kultúrnych a sociálnych faktorov. Ale pokiaľ ide o sexuálne vzťahy, potom majú zrejme výhodu muži, ktorí majú väčšiu mužnosť - penis, ramená, svaly, čeľusť, bradu a pod.

Mužskí jedinci s väčšími mužskými znakmi vysielajú signály, že sú tiež úspešnejšími jedincami pre splodenie kvalitných potomkov. Mužnosť a veľkosť mužnosti však u človeka nezaručuje kvalitu partnera pre založenie rodiny a výchovy detí.

Čítajte ďalej