17.2.2018 16:00 | Sex

Na ten najlepší sex v živote si ešte počkáte: V tomto veku to príde!

Na ten najlepší sex si ešte počkáte. (Ilustračné foto)
Na ten najlepší sex si ešte počkáte. (Ilustračné foto)
Zdroj: iStockphoto
Podľa novej štúdie vrchol sexuálneho života ľudia dosiahnú až v šesťdesiatke.

Prieskum sa robil na vzorke 5 000 Američanov a výsledky sú prekvapivé. Ukázalo sa, že slobodné ženy si najviac užívajú sex vo veku 66 rokov a muži vo veku 64 rokov. Sexuálna terapeutka doktorka Madeleine Castellanos povedala, že milovanie ľudí viac napĺňa až po šesťdesiatke, pretože sú skúsení, vedia, čo chcú a nebránia sa rozvíjať nové dimenzie svojej sexuality. 

Mnoho ľudí si myslí, že najlepší sexuálny život majú mladí ľudia, no nie je tomu tak: „Keď starnete, viete, čo sa máte radi fyzicky," povedala pre Daily Mail doktorka Castellanos. Potvrdzuje to aj štúdia, ktorú uverejnila Národná komisia pre starnutie. Tá zistila, že ženy vo svojich 70 rokoch boli aspoň rovnako fyzicky uspokojené ako štyridsiatničky. Tento trend súvisí aj s tým, že ľudia vo svojich 60-rokoch, ktorí boli v dlhodobých vzťahoch, keď boli mladší, sú teraz schopní pokračovať v skúmaní a objavovaní rozmerov svojej sexuality. 

"Čím ste starší, tým menej sa zaoberáte tým, čo si ľudia, spoločnosť a partner myslia," vysvetlil doktor Castellanos. 

Nobody is immune to the neck kiss

Prekvapením boli aj zistenia od 80 - 90 ročných respondentov, ktorí prezradili, že sex, masturbáciu i orál praktizujú aj v tomto vysokom veku.  

Čítajte ďalej