16.1.2018 17:30 | Zaujímavosti

Toto je 13 znakov, že ste inteligentnejší než priemerní ľudia

Ktoré z týchto znakov máte vy?
Ktoré z týchto znakov máte vy?
Zdroj: iStockphoto
Vaša inteligencia sa môže prejaviť v rôznych podobách.

Možno ste vynikali v škole, hovoríte viac než jedným jazykom alebo recitujete Shakespeara. Inteligencia je niečo, čo nie je na prvý pohľad jasné. YouTube kanál Asap Science zosumarizoval 13 vecí, ktoré signalizujú, že ste inteligentnejší než priemer, píše indy100.com.

1. Výška

Podľa výskumu Asap Science z roku 2009 dosahujú často vyššie deti lepšie výsledky v škole. Ďalšia štúdia zistila, že vysokí ľudia majú aj vyššie IQ.

2. Najstarší súrodenec

Štúdia z roku 2007 prišla s výsledkom, že prvorodené deti majú vyššie IQ. Nejde o genetický predpoklad, ale o fakt, že rodičia prirodzene svojim prvorodeným deťom venujú viac pozornosti.

3. Dojčenie

Ukázalo sa, že deti, ktoré boli dojčené počas prvých 12 mesiacov života, vyrástli v ľudí s vyšším IQ. Neplatí to o deťoch, ktoré dojčili matky menej ako jeden mesiac.

4. Alkohol

Zistilo sa, že inteligentnejších ľudí priťahuje alkohol viac. Toto však neberte ako odporúčanie. :-)

5. Drogy

Pri štúdii jedincov vo veku od 11 do 42 rokov sa zistilo, že ľudia, ktorí prejavili svoju inteligenciu už v ranom veku, užívali v dospelosti často drogy. U žien s vyšším IQ sa zistilo, že častejšie siahnu po drogách ako sú marihuana, kokaín či halucinogénne huby. Avšak u mužov s vyššími IQ bol pravdepodobnejší výskyt LSD či extázy.

6. Nočný vták

Tiež má ísť o znak vyššej inteligencie. Štúdia, ktorú uverejnil Elsevier zistila, že nočné aktivity boli v dávnych časoch oveľa zriedkavejšie a ukázali, že jednotlivec predbehol trendy a bol ochotnejší nájsť si vlastnú cestu.

7. Obavy

Podľa štúdie ľudia, ktorí sa častejšie obávajú, majú vyššie IQ. 

8. Rojko

Ľudia, ktorí často snívajú, majú takisto vyššie IQ, ba čo viac, sú aj kreatívni.

9. Ľaváci

Ľaváci sú považovaní za inteligentnejších a kreatívnejších ľudí ako praváci. Štúdia z roku 2007 testovala 643 ľudí a zistilo sa, že ľaváci boli rýchlejší a inteligentnejší. Praváci mali zasa lepší odhad.

10. Hudba

Ak ovládate nejaký hudobný nástroj, môže ísť takisto o znak, že ste inteligentnejší.

11. Fajčenie

Ak fajčíte, sklameme vás. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí fajčili, mali nižšie IQ.

12. Prvý sex v neskoršom veku

Tí, ktorí nepodľahli tlaku okolia, nevrhli sa do sexuálneho života skoro, ale si počkali a mali ho v neskoršom veku, môžu mať vyššie IQ.

13. Zmysel pre humor

Máte radi čierny humor? Tak potom by ste mali mať aj vyššiu mieru inteligencie. Ukázalo sa, že na spracovanie tohto druhu humoru musíte mať aj vyššie vzdelanie.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie