9.1.2018 16:00 | Sex

Nový gél pripraví muža do pozoru za pár minút

Starý, dnes si ako dynamit!
Starý, dnes si ako dynamit!
Zdroj: iStockphoto
Nitroglycerín bol doteraz známy predovšetkým ako výbušnina. Ale hlavná zložka dynamitu môže znamenať v budúcnosti aj explozívne riešenie impotencie a veľký tresk v spálňach mnohých ochabnutých pánov.

Britskí vedci úspešne testovali nový gél s nitroglycerínom ako liek na poruchu erekcie. Stačí aplikovať množstvo veľkosti hrášku a po nanesení na penis sa stoporenie dostaví dvanásťkrát rýchlejšie ako po požití Viagry. Navyše s menšími negatívnymi vedľajšími účinkami súvisiacimi s ústnym požitím väčšiny liekov na poruchu erekcie.

Gél v penise pomáha tvoriť oxid dusnatý, ktorý rozťahuje cievy a uľahčuje dosiahnutie pevnej erekcie. Testy na 220 britských mužoch boli veľmi úspešné, do piatich minút pevnú erekciu dosiahlo 44  percent mužov, do desiatich minút už 70 percent. Viagra účinkuje až za tridsať minút po požití a navyše má na mnohých užívateľov negatívne vedľajšie účinky. „Veľkou výhodou tohto gélu je veľmi ľahká aplikácia a rýchla účinnosť. Nanesenie gélu môže byť  súčasťou erotickej predohry a zlepšenia intimity páru,“ tvrdí profesor David Ralph z University College London. Aj u gélu sa síce dostavujú u ôsmich percent mužov vedľajšie účinky v podobe bolesti hlavy, je to ale menej ako po Viagre. Glycerol-trinitrát sa už desiatky rokov podáva pacientom s angínou.

Čítajte ďalej