23.12.2017 16:00 | Sex

Chlapi, smelo do toho: Toto je 5 tipov na lepší sex počas vianočných sviatkov

Aj sviatky ponúkajú nové možnosti.
Aj sviatky ponúkajú nové možnosti.
Zdroj: iStockphoto
Vianoce sú považované za najstresujúcejšie obdobie v roku. Toto je 5 tipov od expertky na sex, ktorá vám chce dopriať trochu príjemného uvoľnenia.

Odborníčka na sex a vzťahy Laura Berman sa pre portál menshealth.com pozrela na to, ako si spríjemniť sexuálnu aktivitu počas sviatkov.

1. Zoberte to ako výzvu
Laura si je vedomá, že zaradiť sex do programu počas časovo náročných sviatkov sa môže niektorým zdať nemožné, no nie je to podľa nej tak. "Skúste sa svoju situáciu, nech je akákoľvek, pozrieť s humorom. Aj dom plný hostí a návštev sa dá využiť ako dobrá príležitosť na netradičný sex. Laura jednoznačne odporúča, aby ste sa "hrali". Milovať sa s partnerkou vedľa izby plnej hostí môže byť vzrušujúcejšie ako keď ste doma celkom sami.

2. Buďte kreatívni
Každá situácia, ktorá sa vymyká dennému stereotypu je príležitosťou na niečo nové. Pripojte sa k partnerke v sprchovaní, zatiahnite ju do špajze, zamknite sa na toalete. Je mnoho spôsobov, ako si nájsť na seba čas a nenechať si zájsť chuť.

3. Plánujte to
Sex je málokedy spontánny, ale to neznamená, že musí byť priemerný. Ak nie ste typ, ktorý sa vie prispôsobiť situácii a improvizovať, radšej si akt naplánujte s partnerkou. Aby sa nestalo, že vám budú chýbať kondomy alebo lubrikant. 

4. Snažte sa partnerku sexuálne naladiť
Aby ste sa dostali k aktu, musíte byť obaja naň pripravení a naladení. Vysielajte k nej energiu, dajte jej najavo svoju túžbu a vášeň. Nielen po samotnom akte, ale najmä to, že túžite po nej. To, že ju chcete, jej môžete povedať aj počas nákupu posledných darčekov či pri finálnych prípravách. 

5. Buďte ohľaduplní
Samozrejme, že partnerku nenaladíte na rovnakú nôtu tak, že necháte všetky povinnosti na jej pleciach. Pomôžte jej s čím treba, keď máte čas. Oplatí vám to.

Čítajte ďalej