28.12.2017 06:00 | Macho

Barberský seriál: Krátke strnisko sa ženám páči

Zdroj: PR foto / Philips
V tomto mesiaci sme si pre vás pripravili sériu piatich článkov o úprave brady a fúzov. Môžu poslúžiť ako inšpirácia k úplne novému imidžu, a ak podobný look už máte, možno len vychytáte zopár detailov. Trendy sa skrývajú v maličkostiach, a často majú pôvod vo veľmi praktických riešeniach, takže sa aj pohodlne nosia.

Posledným, piatym strihom bude opäť strnisko, aj keď mierne odlišné. Ak pre Vás takýto štýl nie je ideálny, no zmeškali ste predchádzajúce štyri diely, ktoré sa sústredili na dlhšie fúzy, môžete sa nimi spätne inšpirovať. Tu je k dispozícii prvý, druhý, tretí štvrtý diel.

Na dnešné strnisko použil barber Marek Tichý hybridný zastrihávač Philips OneBlade Pro. Jeho výhodou je systém dvojitej ochrany čepelí, s ktorým sa nedá porezať. Holí nakrátko, no nie príliš, čiže  nepodráždi pokožku, čo je obzvlášť dôležité pre pánov s dermatologickými problémami. Hrebeňový nástavec však umožňuje 12 nastavení dĺžky, takže s ním možno strnisko rôzne tvarovať.

Práve túto možnosť Marek využil, a ako vidíte, náš model nie je oholený nahladko. Škála sa s týmto strojčekom pohybuje od jednodenného strniska až po dlhšiu bradu, čo je vždy výhodou. Každý predsa raz za čas dostane chuť na niečo nové, a takto máte možnosť „konzervatívnejšieho“ strihu, rovnako ako dlhšej brady. Tento strojček bol totiž použitý aj pri diametrálne odlišnom štýle – stačí sa vrátiť k druhému dielu nášho seriálu.

Marek postupne upravil strnisko po celej tvári, vrátane bokombrád. Nie všetko však musí byť oholené na rovnakú dĺžku, takže môžete vždy zaexperimentovať.

Úprava fúzov nad perou tiež nie je problém, so strojčekom Philips OneBlade Pro môžete holiť aj proti smeru rastu fúzov. Ani v takomto prípade nebudú zarastať, pretože neholí úplne nakrátko. Čepeľ je na strojčeku veľmi flexibilná, takže kopíruje obrysy tváre, a umožňuje zastrihávanie v presných kontúrach.

Vďaka tomu získate úplnú kontrolu nad svojím imidžom, a vašej individualite už nič nestojí v ceste.

Viac na www.philips.sk

 

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie