20.12.2017 06:00 | Macho

Barberský seriál: Hladkým oholením nič nepokazíte

Zdroj: PR foto / Philips
V tomto mesiaci sme si pre vás pripravili sériu piatich článkov o úprave brady a fúzov. Môžu poslúžiť ako inšpirácia k úplne novému imidžu, a ak podobný look už máte, možno len vychytáte zopár detailov. Trendy sa skrývajú v maličkostiach, a často majú pôvod vo veľmi praktických riešeniach, takže sa aj pohodlne nosia.

Po bradách si dnes dáme hladké oholenie. Ak pre Vás takýto štýl nie je ideálny, no zmeškali ste predchádzajúce tri diely, ktoré sa sústredili na dlhšie fúzy, môžete sa nimi spätne inšpirovať. Tu je k dispozícii prvý, druhýtretí diel.

Na hladké oholenie si náš barber Marek Tichý prichystal adekvátny strojček. Tento krát použil Philips S7370/12, ktorý je na krátky strih úplne ideálny. Navyše, rieši problém mnohých pánov, ktorí majú problematickú a citlivú pokožku – ak medzi nich patríte aj vy, určite zbystrite pozornosť. Povrch holiacich hláv je navrhnutý tak, aby kĺzal s čo najnižším trením, a znižoval tak podráždenie pokožky.  Systém dvojitých britiev si poradí s dlhými, krátkymi aj na plocho položenými fúzmi, pričom je tento strojček možné používať nasucho i namokro.

 

V prípade hladkého oholenia je teda dôležité najmä to, aby bolo rovnomerné. Holiace hlavy Philips S7370/12 sa pohybujú do 5 smerov, takže kopírujú obrysy hlavy. Vďaka tomu náš model získal krátke oholenie, ktoré je pre pokožku veľmi šetrné, a to aj pri holení nasucho.

Krátke oholenie má viacero výhod. Hodí sa na akúkoľvek príležitosť a k akémukoľvek strihu vlasov, takže sa rozhodne nebudete cítiť nevhodne v žiadnej situácii. Ak si deň či dva nenájdete čas oholiť ho, stále sa nejedná o žiadnu tragédiu. Navyše hádam neexistuje iná úprava brady, o ktorú by bola ľahšia starostlivosť. V tomto prípade nepotrebujete hrebene, kefky, pomády či oleje ako zarastení súdruhovia, takže si hádam vystačíte s kolínskou a bežným krémom na tvár.

Viac na www.philips.sk

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie