13.12.2017 06:00 | Macho

Barberský seriál: S dokonalou úpravou brady môžete iba získať

Zdroj: PR foto / Philips
V tomto mesiaci sme si pre vás pripravili sériu piatich článkov o úprave brady a fúzov. Môžete sa nimi inšpirovať k zmene imidžu, prípadne k drobnej úprave zovňajšku tak, aby viac zodpovedal súčasným trendom, alebo bol jednoduchším na udržiavanie.

Po dlhších bradách si dnes dáme kratšiu, ktorá je skoro na pomedzí dlhého strniska. Ak ste nestihli náš prvý alebo druhý diel, určite sa na ne pozrite. Je možné, že inšpiráciu pre úpravu svojej brady nájdete práve tam. Pre dnešok nám ale barber Marek Tichý nachystal kratší strih, čo sa premietlo aj na odlišnom použitom strojčeku.

Tentokrát sa jedná o zastrihávač z rady Beardtrimmer series 7000, konkrétne Philips BT7210/15. Je určený pre pánov, ktorí nemajú čas a chuť na upratovanie. S jeho výkonným vákuovým systémom si totiž oholíte fúzy a bokombrady bez neporiadku, nakoľko ich zachytí v integrovanom zásobníku, ktorý stačí vysypať. Je k dispozícii s niekoľkými nástavcami, v tomto prípade to však Marek poňal ako suverénny profík, a vystačil si so zastrihávačom a hrebeňom.

Pri prvom kroku je potrebné stanoviť spodnú líniu brady. Tú pochopiteľne nemožno všeobecne definovať, u každého je individuálna. Keď sa rozhodnete, čo bude vo vašom prípade najlepšie, odstráňte prečnievajúce fúzy.

V ďalšom kroku spočíva celé čaro tohto strihu. Zatiaľ čo je na lícach skôr dlhé strnisko, na brade už máme hustejšiu bradu. Práve ich plynulý prechod pôsobí veľmi dobre. Marek ho dosiahol použitím hrebeňa, vy môžete skúsiť to isté, prípadne použiť nástavce. Takýto strih brady sa pri použití kvalitného strojčeka jednoducho udržiava, pôsobí dobrodružne, no zároveň nevylučuje akýkoľvek business!

Plynulý prechod brady dokonale vynikne pri podobnom strihu vlasov. Či ste športovec, umelec, podnikateľ alebo drevorubač, táto kombinácia dokonale funguje v každom prípade!

Viac na www.philips.sk

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie