5.12.2017 16:00 | Sex

Nespokojnosť s veľkosťou „naj kamaráta“ mužov odrádza od ...

Does he measure up? Man measuring his pelvic area
Does he measure up? Man measuring his pelvic area
Zdroj: iStockphoto
Páni veľkosť penisu stále považujú za prejav svojej mužnosti. Lenže hoci jeho rozmery vôbec nesúvisia s mužnosťou a ani fyzickou zdatnosťou muži trpia úzkosťami, pokiaľ si pripadajú podpriemerní. A to negatívne ovplyvňuje aj ich sexuálny život.

Autori jedného výskumu, v ktorom sledovali štyritisíc mužov, tvrdia, že 27 percent mužov je nespokojných so svojim penisom v pokojnom stave, 19 percent počas erekcie a 14 percent nie je spokojných ani s jedným stavom. Ale medzi mužmi spokojnými so svojim pohlavným údom súloží aspoň raz týždenne celá polovica prípadov, zatiaľ čo medzi tými nespokojnými iba 39 percent. Úzkosť vyvolaná nespokojnosťou so svojim penisom teda negatívne ovplyvňuje frekvenciu ich pohlavných stykov. Muži, ktorí sa cítia byť podpriemerní, priznávajú, že sa často sexu radšej vyhnú.

V ďalšom výskume pomenovanom Jockocracy: Queering Masculinity and Sport autori pozorovali, ako súvisí veľkosť penisu s výkonom na ihrisku a ako sa atléti v šatniach porovnávajú. Autori tvrdia, že všetci športovci priznali, že sa niekedy porovnávali so spoluhráčmi pohľadom na ich penisy, hoci neboli homosexuálni. A hoci veľkosť údu nesúvisela s výkonom pri športe, muži s väčšími kúskami medzi nohami boli sebavedomejší aj ako športovci.

Čítajte ďalej