4.12.2017 16:00 | Sex

Užili ste si na vianočnej párty? A mysleli ste na tento detail?

Minimálne tá v strede by stála za hĺbkový prieskum.
Minimálne tá v strede by stála za hĺbkový prieskum.
Zdroj: iStockphoto
Firemné vianočné večierky sú akciou, ktorá má zbližovať a stmeľovať tím na pracovisku. K uvoľneniu socializácie sa často používa alkohol, ktorý ale uvoľňuje aj mravy a podporuje promiskuitné správanie.

Veľa zamestnancov si tak z vianočných večierkov odnáša darček v podobe sexuálnej skúsenosti s kolegyňou či kolegom. Podľa britských zdravotníkov sa až desatina z nich ale musí zmieriť s nemilým darom. Po vianočno –večierkovom sexe totiž riešia pohlavnú nákazu. Teda platí to minimálne v Spojenom kráľovstve, kde o tejto štatistike informoval web Patient.info. Z nej vyplýva, že asi každý piaty zamestnanec sa takejto firemnej oslave s niekým sexuálne spustí. A bonbónik k tomu, často sa takto pohlavne nakazená osoba sťažuje nadriadenému, kolegovi alebo na personálnom oddelení.

Problém nastáva, keď pohlavná choroba prebieha asymptomaticky. Teda nakazený nevie, že ju má, pretože sa neprejavuje bežnými príznakmi. A to sa týka predovšetkým chlamýdií a kvapavky. Neliečená kvapavka a chlamýdie môžu vyústiť do neplodnosti mužov a žien. Pritom chlamýdie sú najpodceňovanejšou pohlavnou infekciou.

Reakcia naše redakcie: Pokiaľ ste slobodný a nezadaný, a tá sexi kolegyňa vysiela veľmi silné erotické signály, tak nezabudnite – nech vás guma sprevádza.

Čítajte ďalej