4.12.2017 10:25 | Macho

Pár mužských jaziev robí so ženami divy

Takéhoto borca by ste v izbe svojej dospievajúcej dcéry asi nechceli nájsť.
Takéhoto borca by ste v izbe svojej dospievajúcej dcéry asi nechceli nájsť.
Zdroj: iStockphoto
Hrubosť a drsné rysy patria k sexappealu muža. Potvrdzuje to ďalší psychologický výskum, podľa ktorého pánom v tom veľmi pomáhajú drobné jazvy na tvári.

Sú s nimi extrémne príťažliví, pokiaľ chcú ženu zviesť na nezáväzný sex. Menej im to ale hrá do karát, pokiaľ sa usilujú o dlhodobý vzťah, pretože ženy ich považujú za promiskuitnejších. Muži s ostro rezanou tvárou a tvrdými rysmi lícnych kostí, čeľusťou a nosom sú pre ženy extrémne príťažliví ako sexuálni partneri. Keď je taká jazva vnímaná ako výsledok agresívnej bitky, znamená silu a hrdinstvo muža. Alebo to môže byť výsledok nehody a dôkaz riskujúcej osobnosti. V oboch prípadoch je to iný spôsob vyjadrenia silnej mužnosti

Stredne veľká jazva na tvári robí muža oveľa príťažlivejšieho pre jednorázový sex. Ženy majú tendenciu v takom prípade dávať prednosť macho mužom, hlavne ak majú aj výrazné svaly a ostro rezanú čeľusť, sú to znaky dobrých génov. Výskumy ale dokazujú, že hoci robia jazvy sexuálne atraktívnych mužov, ženskému sexappealu naopak výrazne škodia.

Reakcia našej redakcie: To vysvetľuje, prečo bola filmová kráska Angelika markíza anjelov taká hotová z Joffreya de Peyraca (1. jazva, 2. bol bohatý, 3. scenár nepustí)

Čítajte ďalej