1.12.2017 06:00 | Macho

Barberský seriál: Upravte si bradu podľa trendov s profesionálom

Zdroj: philips.sk
V tomto mesiaci sme si pre vás pripravili sériu piatich článkov o úprave brady a fúzov. Môžete sa nimi inšpirovať k zmene imidžu, prípadne k drobnej úprave zovňajšku tak, aby viac zodpovedal súčasným trendom, alebo bol jednoduchším na udržiavanie.

Navyše, môžete tak osláviť koniec „novembra“ čiže novembrového neholenia sa, ktorého tradícia slúži na zvýšenie povedomia ohľadom rakoviny prostaty a semenníkov.

Keďže budeme v rámci článkov postupovať od zarastenejších pánov k menej zarasteným až oholeným, dnes sa rieši relatívne hustý porast. Na skrotenie bujarej hrivy sa podujal barber Marek Tichý. Používa pri tom zastrihávač vlasov Philips HC7460, ktorý disponuje veľkým množstvom nastavení dĺžky a funkciou Turbo. Tá si poradí aj s najhustejšími vlasmi a bradami.

Pri prvom kroku použijeme Philips HC7460 bez nástavca. Oholíme dlhé fúzy, ktoré prerastajú cez požadované kontúry brady. Netreba tlačiť, čepele fúzy berú, aj keď iba jemne odstávajú. Holíme ich v smere rastu, čiže odhora dole, aby sme nenarušili prirodzený tvar brady.

Ďalej oholíme všetky fúzy, ktoré rastú nad požadovanou líniou brady a fúzov.

Podľa tvaru hlavy taktiež upravíme spodnú líniu rastu vlasov, pričom použijeme krátky nástavec.

Aby na seba plynule viazala línia vlasov a bokombrád, no zároveň nám dlhšie vlasy okolo uší zbytočne nezavadzali, nastavíme strojček s nástavcom na požadovanú dĺžku (v tomto prípade 10mm) a upravíme nakrátko.

Výsledkom je hustý mužný porast, ktorý však zároveň pôsobí upravene a čisto. V rámci udržiavania brady by sme mali disponovať holiacim strojčekom, špeciálnym hrebeňom a šampónom s vyhovujúcim pH, teda rozhodne nie tým, ktorý používame na vlasy.  Kefa zo srsti diviaka pomáha čistiť bradu od nečistôt, vosk na fúzy a pomáda pomáhajú držať tvar a príjemne voňajú.  Bradu je  dôležité udržiavať kúsok ďalej od úst, a to z dvoch dôvodov: aby sa na nej neusadzovalo jedlo, a taktiež preto, aby sme nechali voľný výhľad na mimiku našich úst.

Viac na www.philips.sk

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie