9.11.2017 16:00 | Sex

Toto by o ženskom pohlaví mal vedieť každý muž

Zdroj: iStockphoto
Nevyvážená západná strava škodí nielen postave, metabolizmu a obehovej sústave, ale aj ženskému sexuálnemu zdraviu. Mnoho žien má problémy s vaginálnym zdravím a zníženým libidom. K dosiahnutiu rovnováhy a náprave zdravotného stavu ženských pohlavných orgánov môže pomôcť vyradenie určitých potravín a zvýšeniu konzumácie iných.

Podľa austrálskej dietologičky Lyndi Cohenovej niektoré potraviny pomáhajú k vyváženému pH vagíny a obmedzujú rozvoj kvasiniek a nezdravých baktérií v nej. „Zdravie stojí na kondícii našich orgánov. Živiny, ktoré prijímame s potravou, ovplyvňujú naše zdravie a zdravie vagíny, aj jej funkcie. Dôležité je udržiavať vyvážené pH. Konzumácia dobrých potravín udržiava vagínu zvlhčenú, podporuje libido a celkovú náladu,“ uviedla Cohenová austrálskemu denníku The Mail. Ženy by mali konzumovať veľa zeleniny a niektoré druhy ovocia bohaté na farbivo karotén, z ktorého telo tvorí vitamín A. „Podporuje obeh krvi, zvlhčenie vagíny a libido, uľahčuje aj dosiahnutie orgazmu,“ tvrdí Cohenová. V strave žien by nemal chýbať cesnak, zelený čaj, paradajky, losos a grécky jogurt.

Cesnak je plný antioxidantov, antibakteriálnych a protiplesňových látok, jeho častý príjem pomáha udržať vagínu v dobrej kondičke. Grécky jogurt je zase cenné probiotikum, ktoré podporuje dobré baktérie vo vagíne a zabraňuje rozvoju tých zlých. Losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktorých je veľké množstvo aj v lanovom oleji. „Losos pomáha znižovať menštruačné bolesti a nepríjemné pocity,“ tvrdí Cohenová. Zelený čaj je cenným zdrojom antioxidantov, ktoré obmedzujú zápaly v tele, zlepšujú aj zdravie močových ciest. Podobne aj paradajky zásobujú telo veľmi silným antioxidantom lykopénom. Aby sa do tela dobre vstrebával, mali by byť povarené. Vyhýbať by sa ženy mali všetkému, čo je bohaté na sacharidy a hlavne jednoduché cukry. Škodia aj veľmi mastné a vyprážané pokrmy.

Reakcia našej redakcie:  Páni, je aj vo vašom záujme, aby ste mali partnerku v dobrej kondičke. Buď jej tento článok pri najbližšej príležitosti pretlmočte, alebo rovno prepošlite na mail, facebook .... Tip na večer je teda jasný - losos na cesnaku s opekanými zemiakmi a zelený čaj. Potom pohár červeného vína a opičie tance môžu začať.

Čítajte ďalej