2.11.2017 17:30 | Zaujímavosti

Počúvajte svoje telo: Toto je 8 najčastejších varovných signálov, že potrebujete pauzu

Ak niektorý z problémov pretrváva, telo vám tým chce niečo naznačiť. (Ilustračné foto)
Ak niektorý z problémov pretrváva, telo vám tým chce niečo naznačiť. (Ilustračné foto)
Zdroj: iStockphoto
Každý z nás potrebuje oddych. Či už patríte medzi workoholikov alebo nie, tieto signály tela by ste nemali prehliadať.

Niekedy sú ľudia takí ponorení do práce a denno-denných povinností, že zabúdajú na seba. Telo im pritom môže vysielať jasné signály o tom, že sa niečo deje a mali by si dopriať oddych. Podľa brightside.me je toto 8 najčastejších signálov, ktorými nám telo naznačuje, aby sme poľavili.

1. Bolesť hlavy. To, že potrebujete dovolenku, telo najčastejšie naznačuje bolesťou. Ide o bolesť hlavy, krku a očí. Ak prežívate stresujúce obdobie, môže sa to prejaviť aj migrénou.

2. Problémy s trávením. Ak dlhodobo zaťažujete svoju hlavu, trpí tým aj váš tráviaci trakt. Badať to na problémy so stolicou alebo bolesťami žalúdka.

3. Časté prechladnutie. Stres zvyšuje srdcovú frekvenciu a urýchľuje krvný obeh. Ak je človek dlhodobo pod tlakom a v strese, oslabuje to jeho imunitu. To vedie k častejšiemu prechladnutiu.

4. Kolísajúca hmotnosť. Stres môže viesť aj k rýchlemu nárastu hmotnosti. Dôvodom je vyššia hladina kortizolu v krvi - tento hormón zvyšuje chuť do jedla. 

5. Bolesť žalúdka a nevoľnosť sú častou príčinou dlhodobého obdobia stresu.

6. Únava. Ťažko sa vám vstáva z postele a máte problém, aby ste nezaspali. Pretrvávajúca únava je tiež signálom, že potrebujete pauzu.

7. Bolesť na hrudi. Bolesť v hrudníku často nemajú súvislosť so srdcom, ale sú neurologického pôvodu. Ak pravidelne pociťujete bodavú bolesť v hrudi, oddychujte. Nezabúdajte, že stres môže viesť aj k zlyhaniu srdca - ak máte podozrenie na problémy s ním, kontaktujte lekára.

8. Menej sexuálnej aktivity. Stres spôsobuje aj to, že strácate chuť na milovanie. Znovu to chce len relax.

Toast with avocado and egg
Čítajte ďalej
VIDEO