11.10.2017 16:00 | Technika

Pre všetkých maniakov mobilov: 8 tipov, ako šetriť životnosť batérie smartfónu

Tipy, vďaka ktorým batéria vášho mobilu vydrží dlhšie.
Tipy, vďaka ktorým batéria vášho mobilu vydrží dlhšie.
Zdroj: iStockphoto
Rozmýšľali ste niekedy nad tým, akým spôsobom zvýšiť výdrž batérie? Tu je zopár rád.

Vyskúšajte tieto tipy, ktoré vám predĺžia životnosť batérie vášho telefónu, píše mashable.com.

1. Zistite, aké aplikácie v telefóne najviac odoberajú batériu. Dopátrate sa k tomu cez nastavenia, prípadne údržbu dát. Tak prídete na to, koľko energie spotrebujú jednotlivé aplikácie. Tie, ktoré nepotrebujete mať spustené, vypnite - najmä v prípade, že máte slabú baterku.

2. Nastavte si šetriaci režim, resp. režim nízkej spotreby batérie. Pomôže vám to udržať ju dlhšie pri živote najmä vtedy, ak má 20 percent a menej. Táto funkcia zavrie všetky aplikácie, ktoré fungujú na pozadí a takisto vynechá automatické sťahovanie. Túto možnosť nájdete tiež v nastaveniach batérie.

3. Mnoho spraví aj automatické uzamknutie obrazovky a časovanie, ktoré máte k tejto funkcii nastavené. Načo vám bude svietiť displej, keď mobil nepoužívate? Túto funkciu možno nastaviť v rôznych intervaloch (15 sekúnd, 30 sekúnd, 1 minúta,...) Nájdete to v nastaveniach domovskej obrazovky, kde jednoducho nastavíte časový limit.

4. Určovanie polohy. Niektoré aplikácie neustále monitorujú vašu polohu, čo tiež odoberá batérii percentá. Dostanete sa k tomu cez nastavenia súkromia a polohy.

5. Automatický jas. Jas vášho monitoru sa prispôsobí svetlu vôkol vás. Nemusíte mať predsa stále nastavený jas na maximum, a mať tak z mobilu baterku.

6. Wifi namiesto dát. Vypnite si dáta, ak máte možnosť byť využívať wifi.

7. Ak nemáte signál, zvoľte letový režim. Vyhľadávanie signálu tiež žerie kapacitu batérie.

8. V prípade, že máte telefón zapojený k počítaču, ktorý je vypnutý alebo spí, vaša batéria sa môže skôr vyčerpať. Ubezpečte sa, že počítač je vtedy zapnutý.

Čítajte ďalej