10.10.2017 16:00 | Sex

Mladí hovoria o sexe otvorenejšie: Ako sú na tom s trojkou?

Zdroj: iStockphoto
Dnešní mladší dospelí dokážu o sexe hovoriť otvorenejšie ako ich rodičia. Ale zdá sa, že tabuizácia má na sexuálnu aktivitu pozitívny vplyv. A naopak odtabuizovanie sexu a niektorých praktík vedú k sexuálnej pasivite.

Vyplýva to z kanadského výskumu u mladých dospelých. Hoci väčšina dokáže otvorene hovoriť o sexe v trojici a definovať, ako by sa jej taký sex páčil, aktívne sa do týchto praktík púšťa menšia časť populácie, ako bolo bežné v mladých časoch ich rodičov. Iba trinásť percent dnešných mladých dospelých má skúsenosť so sexom „do trojky“. Muži po ňom túžia oveľa častejšie ako ženy, ale tie sú zase otvorenejšie všetkým možným kombináciam, zatiaľ čo muži chcú dvakrát častejšie v trojke dve ženy naraz. Pritom muži sa najviac boja sexu v trojici s mužom a ženou, aby neboli obviňovaní z bisexuality či homosexuality. Ženy sa najviac boja obvinenia z väčšej morálnej uvoľnenosti a nadmerného experimentovania.

 „Máme oveľa väčší prístup k pornu ako generácie pred nami, takže vidíme oveľa viac pohlavných stykov a rôznych praktík, čo o ne zvyšuje záujem. Ale nezvyšuje to sexuálnu aktivitu,“ tvrdia autorky výskumu doktorky Ashley Thompsonová a Sandra Byersová z Nového Brunswicku. Väčšina mladých chce zažiť sex v trojici s niekým, koho už dobre poznajú. Muži sú otvorení o niečo viac sexu v trojici s úplne neznámymi partnerkami. Podľa autoriek výsledky dosť kopírujú spoločenské stereotypy.

Čítajte ďalej