4.11.2014 07:15 | Zaujímavosti

Premiérovi Ficovi včera mimoriadne vyšetrili hlavu na piešťanskom CT

Robert Fico a Zuzana Zvolenská
Robert Fico a Zuzana Zvolenská
Škandál s takmer dvojnásobne predraženým nákupom CT prístroja v piešťanskej nemocnici vyvolal na slovenskej politickej scéne obrovské zemetrasenie. Nekradlo sa totiž v súlade so zákonom.

Po tlačovke premiéra Fica skončila na poste ministerky zdravotníctva Zuzana Zvolenská, funkcie podpredsedníčky parlamentu sa vzdala Renáta Zmajkovičová.  

Zásadný a nekompromisný postoj Róberta Fica pri odvolávaní nominantiek Smeru vyvolal u straníckych kolegov vážne obavy o jeho zdravotný stav. Predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi sa podarilo svojho straníckeho šéfa presvedčiť, aby na novom piešťanskom CT-čku neodkladne absolvoval kompletné vyšetrenie hlavy.

Pavol Paška pacientovi do Piešťan dokonca osobne priniesol príbor, pohár, toaletný papier, uterák a posteľnú bielizeň. Prístroj za 1 600 000 eur síce žiadne zatemnenie mozgu nepreukázal,  avšak predseda vlády zostal v nemocnici na pozorovaní.

A to najmä vzhľadom na skutočnosť, že sa svojich straníckych kolegýň nielenže nezastal, ale dokonca v predmetnej veci podal podnet na Úrad pre verejné obstarávanie a zároveň aj podnet na Najvyšší kontrolný úrad.

Róbert Fico takisto neprestáva hovoriť o tom, že treba zistiť, kto stojí v pozadí celej transakcie a že aspoň časť škody treba zosobniť. Predseda parlamentu Pavol Paška preto na dnes vybavil kontrolné vyšetrenie, pretože stále neverí, že pán premiér je naozaj v poriadku.

Článok je z rubriky Hugove fikcie, pracuje (aj) s nepravdivými informáciami.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj