6.3.2012 09:30 | Zaujímavosti

Kolotoč eutanázie: Konštruktér sľubuje euforickú smrť!

Konštruktér a návrhár horských dráh Julijonas Urbonas z Litvy šokoval, keď predstavil svoj nový model, ktorý je určený na "humánnu smrť". Horská dráha je navrhnutá tak, že počas jazdy zomriete v euforickom kŕči.

Litovčan svoju novinku pod názvom Dráha eutanázie predstavil na veľtrhu v Dubline. Šialený vynález je navrhnutý tak, že pri jazde v rýchlosti cez 300 kilometrov za hodinu človek zažije euforické pocity, no následne preťažením dochádza k zúženému videniu, odkysličeniu mozgu a upadnutím do bezvedomia.

Urbonas nazval novinku absolútnou horskou dráhou, vysoko umeleckým a filozofickým dielom. "Vďaka spojeniu pokročilého medzioborového výskumu v kozmickom lekárstve, mechanického inžinierstva, materiálovej technológie a samozrejme gravitácie je cesta k smrti príjemná, elegantná a zmysluplná," nechal sa počuť konštruktér.

Nadšení však z kolotoča rozhodne neboli odporcovia eutanázie, ktorí nazvali Urbonasa cynickým humoristom. Pevne veria, že mu nikde na svete nepovolia túto dráhu skonštruovať.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie