23.12.2011 06:00 | Sex

Slovenská fitnesska Hámová: Nové prsia v sedemnástich rokoch!

Splnila si svoj sen. Mladá slovenská fitnesska Marína Hámová má len 17 rokov a do sveta fitness vstúpila len nedávno. Napriek tomu už zožala niekoľko zvučných ocenení. Naposledy skončila strieborná na súťaži Arnold Classic v Madride v kategórii Bikini fitness a vo svojich úspechoch chce pokračovať.

Rozhodla sa preto zvýšiť svoje šance medzi profesionálkami a k tomu jej majú dopomôcť nové prsia. „Venujem sa Bikini fitness a chcela by som postúpiť na profesionálnu úroveň, ktorej smerovanie udáva Amerika. Je to pre môj potenciálny úspech veľmi dôležité, lebo na súťažiach môžeme vždy vidieť len dievčatá s väčšími prsiami. A keďže ja som sa s takouto prednosťou nenarodila, rozhodla som sa pre tento zákrok,“ prezradila Hámová.

Do rúk sa preto zverila špičkovej chirurgičke MUDr. Helene Ježovitovej, ktorá je „autorkou predností“ aj niekoľkých slovenských celebrít. Keďže Marína ešte nemala 18 rokov, so zákrokom musel súhlasiť aj jej zákonný zástupca, v tomto prípade mama.

„Dôkladne sme zvážili všetky pre a proti. Absolvovali sme aj niekoľko konzultácií s odborníkmi o možných rizikách zákroku vzhľadom k jej veku. Som rada, že moja dcéra svoj voľný čas trávi vo fitku a netúla sa po sídlisku či diskotékach s cigaretou v ruke. Učí sa na samé jednotky. Viem, že sa chce v tom, čo robí posunúť na profesionálnu úroveň a k tomu bol potrebný aj tento zákrok,“ vyjadrila sa Hámovej matka.

Práve Marínin vek zohrával veľkú úlohu aj pri samotnej operácii. Bolo totiž nutné zistiť, či je už fyzicky pripravená na takýto zásah do svojho tela.

„V spolupráci s dorastovým lekárom, internistom a gynekolgógom sme dospeli k záveru, že Marína je po telesnej stránke vyzretá, dospelá, má ukončený rast. Tiež anesteziológ potvrdil, že je spôsobilá na celkovú anestéziu. Samotná operácia prebehla v pokojnej atmosfére a trvala asi hodinu. Implantáty, špeciálne vybraté pre Marínu boli vložené pod sval spod pazuchy,“ tvrdí MUDr Ježovitová, Výsledok a samotný priebeh operácie si Hámová pochvaľuje.

Napriek tomu, že každá žena, ktorá absolvuje takýto zákrok má po ňom niekoľko dní bolesti, mladá fitnesska už po štyroch dňoch bolesť takmer necítila. „Keď som šla na operáciu, mala som veľký strach, ale upokojovala som sa myšlienkou, že som v rukách odborníkov. S výsledkom som veľmi spokojná a verím, že mi to pomôže v mojej športovej kariére,“ dodala Hámová.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie