24.1.2011 09:00 | Zaujímavosti

Leon Botha – ľudský mimozemšťan!

Nie je to žiadny zombie ani Glum, ale ľudská bytosť! Leon Botha, rodený Juhoafričan z Kapského mesta sa narodil so vzácnou chorobou s názvom progeria, kedy sa ľudský organizmus zastaví na detskom stupni a nastúpi predčasné starnutie. Diagnostikovaná mu bola vo veku 4 rokov a vyskytuje sa u jedného z 8 miliónov detí! Vstúpte do sveta Leona Botha!

Juhoafričan, nazývaný tiež ľudský mimozemšťan je jeden z najstarších, ktorí prežili toto zriedkavé genetické ochorenie; ľudia sa s týmto hendikepom obvykle dožívajú 13 rokov. On má dnes 25. V jeho krátkom, ale zrýchlenom živote vytvoril impozantné dielo ako maliar, hudobník, fotograf, a spisovateľ.

U Leona dominuje na prvom mieste maľba, jeho premiérová výstava mala názov „Liquid Sword: I am Hip Hop“, ďalšia sa niesla v znamení reprodukcie svojho života. Nevšedný umelec je tiež členom juhoafrickej kapely Die Antwoord, no raper a šaman v jednej osobe zriedka vystupuje so skupinou.

Jeho silná prítomnosť postavy ninju vo videu „Enter the ninja“ po boku Watkin Tudor Jonesa však zanechala nezmazateľný dojem na všetkých, ktorí ho videli. Ľudia ho poznajú aj pod pseudonymom DJ Solarize, keď sa občas postaví za mix pult a predvádza svoje umenie.

Vzhľadom nevídaný chlapík sa tiež stal súčasťou projektu „Who Am I“ v spolupráci s fotografom Gordonom Clarkom v Joao Ferreira Gallery v Kapskom meste, kde porozprával o živote s predčasným starnutím. Okrem iného od neho tiež zaznelo: „Som predovšetkým duchovná bytosť a potom tiež ľudská bytosť a súčasťou ľudskej bytosti je telo, ktoré má v mojom prípade ťažkosti.“

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj