24.2.2017 12:00 | Sex

Bojíte sa trapasu na rande? Hlúposť, prelomíte ním ľady!

Trápnych situácií sa obávať nemusíte.
Trápnych situácií sa obávať nemusíte.
Zdroj: Getty Images
Strápniť sa na rande je pozitívne, tvrdia psychológovia.

Mnoho ľudí pred odchodom na rande strávi celé hodiny vymýšľaním stratégií, ako zapôsobiť na potenciálneho partnera čo najsilnejšie a ako si získať jeho sympatie. Väčšina týchto ľudí sa sústredí hlavne na to, aby sa nestrápnila a pôsobila veľmi sebavedome. Lenže to je údajne veľká chyba. Urobiť si hanbu na prvej schôdzke môže znamenať prelomenie ľadov - dotyčnému môže trápna situácia nazbierať veľa plusových bodov pri rozhodovaní sa partnera, prečo by mal s ním ísť na druhé rande.

Podľa vedcov z Harvardovej univerzity sa osem z desiatich ľudí na prvom rande zapozerá do niekoho, kto na seba prezradí nejaký trápny príbeh. "Hoci je to posledná vec, ktorú na rande väčšina z nás chce, strápnenie sa môže v skutočnosti fungovať ako výhoda," píše Business Insider.

Väčšina vzťahových koučov radí, aby sa ľudia na prvom rande vyhli hlúpym vtipom a srandičkám. Lenže veda má iný názor. Psychológovia z University of Texas preukázali, že hlúpe vtipy vytvárajú zdieľanú identitu dvojice, ktorá sa stretla. Toto je kľúčové pre vytvorenie pocitu spolupatričnosti.

Posledným z kľúčových trikov pre úspech na rande a pre zisk sympatií náprotivku je schopnosť ďakovať. Vyjadrovanie vďačnosti, slušné vychovanie a ďakovanie pôsobí ako katalyzátor zblíženia.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie