27.10.2016 14:00 | Technika

Windows 10 sa čoskoro pochváli novou aktualizáciou s 3D

Nielen hráči si prídu na svoje.
Nielen hráči si prídu na svoje.
Zdroj: reprofoto YouTube / Windows
Microsoft predstavil novú aktualizáciu svojho operačného systému Windows 10, ktorá umožní užívateľom vyhotoviť fotky a editovať obsah v troch rozmeroch.

Aktualizácia Windows 10 Creators Update má byť k dispozícii zadarmo začiatkom roka 2017. Spoločnosť sa tak snaží oživiť svoje klesajúce počítačové podnikanie, napísala agentúra Reuters. Aktualizácia umožní užívateľom vytvoriť si na mobilnom zariadení trojrozmernú fotografiu tak, že bude skenovať objekt, okolo ktorého užívateľ pôjde. Ponúkne aj 3D grafiku v obľúbenom softwari PowerPoint a predstaví novú aplikáciu Paint 3D. "3D tvorba je ťažšia  vec pre zjednodušenie, ale snaha Microsoftu je to najlepšie úsilie, aké som doteraz videl," povedal Patrick Moorhead z analytickej spoločnosti Moor Insights & Strategy. Výkonný viceprezident Microsoftu pre Windows a prístroje Terry Myerson uviedol, že aktualizácie je určená pre hráčov, ktorí sa stále viac zaujímajú o rozšírenú a virtuálnu realitu.

Microsoft tiež predstavil nový stolný počítač Surface Studio, ktorý vďaka svojej dotykovej obrazovke je určený hlavne pre návrhárov. Jeho cena bude od 2999 USD (cca 2747 €). Firma rovnako tak plánuje predstaviť nový laptop Surface Book, ktorého životnosť batérie bude 16 hodín, teda o 30 percent dlhšia ako doteraz. Nové produkty prichádzajú vo chvíli, kedy sa Windows a počítačové aktivity Microsoftu stretávajú s problémami. Príjmy divízie sa v minulom štvrťroku znížili o 1,8 percenta na 9,29 miliardy USD. V štvrtom štvrťroku  majú podľa odhadov firmy byť 11,6 miliardy USD (v roku 2015 to bolo 12,7 miliardy USD). Microsoft stále viac stavia na svoje aktivity v oblasti cloudových služieb.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie