21.10.2016 14:00 | Zaujímavosti

Túto kombináciu si vychutnajú len boháči a fajnšmekri

Pozeráte sa na cca 11 €. Šialené.
Pozeráte sa na cca 11 €. Šialené.
Zdroj: Famous / St Eriks
Švédsky pivovar St Eriks verí, že jeho luxusné kazety s čipsami sú ideálnym doplnkom pre jeho pivo. Jedná sa asi o najdrahšie a najexkluzívnejšie zemiačiky na svete.

V drevenej kazete je naskladaných presne päť kúskov dokonalého tvaru. Maškrtný  jazýček ale musí počítať s tým, že výmenou za chuťovú rozkoš zaplatí v prepočte cca 55 €.  Prvých  sto balení tohto rozmaru ale bolo po uvedení na trh ihneď vykúpených. Všetky zemiačiky (500 čipsov) vyrobil svojimi rukami šéfkuchár Pi Le. „Všetky ingrediencie sú tak prvotriedne, že ich neveľa ľudí dosiaľ vyskúšalo,“ uviedol Pi Le.

Zemiačiky majú päť exkluzívnych príchutí. Jedna je s hubami matsutake zo švédskych lesov, druhá s hľuzovkovými chaluhami z Faerských ostrovov, tretia s kôprom z polostrova Bjäre, štvrtá s cibuľkami Leksand a piata so sladom z rýchlo kvaseného svetlého indického piva. „Sme nadšenými výrobcami remeselného piva. V rovnakej chvíli sme ale pocítili, že nám k našim pivám chýba niečo malého k jedlu, čo by malo rovnakú kvalitu,“ uviedol k exkluzívnym čipsom manažér pivovaru Marcus Friari.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie