1.11.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Michaela Svetíková

Veľmi pekná motivácia na posilňovanie :)
Veľmi pekná motivácia na posilňovanie :)
Zdroj: Dušan Křístek
Spoznajte dobre naladenú mladú kočku s príťažlivo vytvarovaným telom. Do ďalšej súťažnej sezóny ide naplno, a chce dať o sebe vedieť aj z medailových priečok.
Fotogaléria
15
fotiek v galérii
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Michaela Svetíková
Pen Gym


Michaela Svetíková


Vek:
26 rokov


Miery: 92 - 67 - 94 cm


Výška: 168 cm


Váha: aktuálna 63 kg, súťažná  53 kg

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?   Prvýkrát som navštívila fitness centrum asi pred šiestimi rokmi. Ale tak intenzívne, kedy som aj radikálne zmenila svoj životný štýl, to bolo asi pred tromi rokmi. Nebola som spokojná so svojim telom - ešte stále  nie som :( , a veľmi som to chcela zmeniť. Začala som sa venovať boxu, čo mi vo veľmi krátkej dobe pomohlo zredukovať tuk a taktiež vyformovať celé telo. Vtedy ma oslovil aj osobný tréner Adrián Peller, ktorý ma pripravil na prvú súťaž.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Momentálne trénujem systémom 3+1, za tri dni odcvičím celé telo a štvrtý regenerujem, masáž, sauna, alebo nejaký doplnkový šport, box alebo kardio. Tréning meníme s trénerom podľa potreby, pred súťažou sú intenzívnejšie, viac kardia. V off season je ich menej, viac silové a tiež viac času na regeneráciu.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Tréning si už skladám sama, takže si aj určujem cviky, ktoré v daný tréning zaradím. Ak je nejaký cvik, na ktorý práve nemám chuť, nahradím ho iným. Ale vždy si tréning poctivo odmakám. Nemám veľmi rada kardio na strojoch, ale aj to sa niekedy dá nahradiť napríklad tabatou alebo boxom. Ale konkrétny cvik, ktorý by som nemala rada, neexistuje.

VIDEO: ... a chlapi okolo nej väčšinou docvičili :)

S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Áno, a sú to sladkosti. Ale v predsúťažnej diéte musím na 6-8 týždňov vyradiť aj mliečne výrobky a ovocie, takže aj toho sa veľmi ťažko vždy vzdávam.

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál.. Ideálny muž pre mňa musí mať zmysel pre humor a vedieť ma rozosmiať. Určite ma viac zaujme muž, čo sa o seba stará a venuje sa nejakému športu, a je to na ňom aj vidieť, samozrejme musí byť chémia medzi nami. 

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Z mojej prvej súťaže mám pohár za tretie miesto, a druhá súťaž boli majstrovstvá Slovenska, kde som skončila na 8. mieste, takže medaila nie je, ale spravím všetko pre to, aby ďalšia súťažná sezóna bola o čosi úspešnejšia a niečo na poličku pribudlo.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Ja som ešte iba na začiatku a venujem sa tomu krátko, takže nejaké prehnané ambície nemám. Momentálne sa sústredím na naberanie svalovej hmoty, a v januári sa začínam pripravovať na jarnú sezónu. No a to je aj môj jediný cieľ zatiaľ, spraviť formu na ktorú budem hrdá, viditeľný progress a zabojovať na jarných súťažiach. Budem sa snažiť uspieť, a aj od toho sa to bude odvíjať. Potom sa uvidí čo ďalej

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Cvičenie nie je pre každého, nie každý sa v tom nájde. Ale pre tých, ktorí sa s myšlienkou začať cvičiť pohrávajú, by som určite odporučila začať. Akákoľvek forma športu, pohybu, nemusí to byť len cvičenie s činkami vo fitness centre, ale napríklad rôzne skupinové cvičenia, je prospešné pre Vaše zdravie, ako fyzické ako aj psychické. Tak smelo do toho :)

 
Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujeme

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie