1.10.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS Lucia: Ten trojuholník jej závidia aj chlapi

Borci, kto z vás by tiež chcel také svaly?
Borci, kto z vás by tiež chcel také svaly?
Zdroj: Dušan Křístek
Miluje bodybulding z hĺbky svojej duše, bez ohľadu na to, či ho bude robiť súťažne alebo nie, a o tom v jej prípade celé je.
Fotogaléria
21
fotiek v galérii
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká
Lucia Košecká

 

Lucia Košecká


Vek:
33 rokov

Miery: 92-65-90


Výška:
170 cm

Váha:
súťažná 62 kg, mimosúťažná 72 kg

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“:  Od útleho detstva som patrila k dievčatám, ktoré boli vždy štíhle, v pubertálnom veku až extrémne, a to aj napriek tomu, že som jedla vždy veľa. Zo športov som milovala len jógu, pilates a hlavne behanie. V škole som sa zúčastňovala rôznych súťaží a bola som v tom naozaj dobrá, no k iným športovým aktivitám som nepričuchla. Predtým, ako som začala intenzívne cvičiť som pracovala pár rokov v banke, popri tom som študovala externe na vysokej škole a súčasne som si privyrábala fotením ľudí vo svojom ateliéri, takže som žila vo vysokom pracovnom tempe a všetok stres som zajedala nepravidelnou a nezdravou stravou. Rozhodla som sa odísť do Talianska, chcela som mentálne vypnúť, čo sa mi aj podarilo, no všetci vieme, ako chutí talianska kuchyňa..:) Po roku som sa vrátila o 10 kíl ťažšia, a to ma nakoplo k tomu, aby navštívila fitko a začala cvičiť pod dozorom trénera. Vtedy som ešte netušila, kam to celé bude smerovať a ako silne sa mi tento šport dostane pod kožu.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? To záleží od toho, či som v objemovej alebo rysovacej fáze. Momentálne mám tesne pred súťažami, takže trénujem 6x týždenne dvojfázovo, to zn. ranné kardio 20 - 50 min, idem samozrejme od pocitu. Večer mávam silové tréningy rozdelené do jednotlivých partií a to celé ramená, hrúbka chrbta + hrudník, kvadricepsy + lýtka, šírka chrbta + zadné delty, ramená (predné, stredné delty) + biceps, triceps, hamstringy + zadok. Pred každým tréningom brucho a cviky na zoštíhlenie pása.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Neexistuje cvik, ktorý by som nemala rada, existuje len únava a vyčerpanosť, hlavne posledné dni pred súťažou a vtedy sa naozaj nemôžeme baviť o tom, že by som mala akýkoľvek cvik rada. Je to ale dočasný stav a len o čosi silnejšie emócie, ktorými si nenechám ovládnuť myseľ. Myseľ je všetkým, ovláda celý váš život, takže tieto výkyvy neriešim rovnako, ako neriešim, či ma nejaký cvik v daný moment baví alebo nie. Milujem bodybulding z hĺbky svojej duše, bez ohľadu na to, či ho budem robiť súťažne alebo nie, a o tom to celé myslím si že je..

VIDEO: Pri fotení sme výnimočne poslúchali my ju :)


S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? 
Poviem to takto :)  Pokiaľ mám režim (čo je asi 330 dní v roku), slovo hriech v strave nepoznám, pokiaľ ale príde deň, kedy môžem, tak je to hotové peklo :)

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Obal knihy ma nikdy nezaujímal, dôležitý je obsah a na ten som extrémne náročná. Nestačia mi 2-3 dobré vlastnosti, ten chlap ich musí mať desiatky, pričom ja z nich nemám asi ani polovicu! Milujem inteligentných, vyrovnaných mužov, ktorí sú nad vecou v akejkoľvek oblasti, čím na ženu prenášajú kľud a tiež veľkú dávku istoty. Mentálne vyzretý chlap, z ktorého ide vnútorná sila a človek, pre ktorého je jeho rodina všetkým je pre mňa to najviac, čo môžem ako žena od muža dostať. A každý deň, keď sa zobudím a je stále tam, ďakujem, že mám také šťastie, ktoré stojí pri mne v dobrom aj v zlom :)

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Každá jedna súťaž a každé jedno umiestnenie bolo a je pre mňa hodnotným, pretože ma formuje, učí mnohým veciam a ukazuje cestu, a za to všetko som vďačná! Pokiaľ sa ale bavíme o konkrétnych trofejach, veľmi si cením svoje prvé zlato na Majstrovstvách Slovenska, vďaka ktorému som dostala možnosť zažiť Majstrovstvá Európy, odkiaľ som si priniesla bronzovú medailu. Je to také zadosťučinenie za všetku tú drinu a moment, ktorý sa navždy vryje do srdca.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Mám ich niekoľko a siahajú veľmi vysoko, tak snáď mi bude zdravie slúžiť. Určite chcem v ďalšom roku obhájiť titul majsterky Slovenska, ďalším snom je zlato z európskeho šampionátu, ďalším zlato zo svetového šampionátu a takto môžeme pokračovať ďalej.. No tá hlavná méta už bola splnená, robím to, čo milujem a milujem to, čo robím, bez ohľadu na to, či súťažím alebo nie, fitness a kulturistika je a bude môj svet a môj život.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Asi nič. Každý nech si robí čo chce a žije ako chce.. Ako sa vraví, ži a nechaj žiť.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie