1.9.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Lucia Kristová

Zdroj: Dušan Křístek
Aj keď spočiatku veľmi dlho odolávala čaru fitness centra, nakoniec predsa len s radosťou podľahla. Teraz si bez cvičenia nevie svoj život ani predstaviť.
Fotogaléria
17
fotiek v galérii
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia Kristová
Lucia KristováLucia Kristová


Vek:
25 rokov


Miery: 90 - 63 - 90 cm

Výška: 169 cm


Váha: súťažná 55 kg, mimosúťažná 60 kg

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“:  Veľmi dlho som sa odhodlávala chodiť do fitka, ale vždy som si našla nejaký dôvod prečo nie. Takže som cvičila skôr doma - klasika drepy, brušáky a podobne. Rôzne 30 dňové výzvy...  Nakoniec ma k tomu "dokopal" môj priateľ. Od prvej návštevy fitka som vedela, že nechcem prestať. Neskutočne ma to chytilo, neskôr sa naskytla aj príležitosť súťažiť v kategórii bikini fitness, a ja som vedela, že to je presne to, čo ma baví. Chytilo ma to za srdce a teraz si svoj život bez cvičenia neviem predstaviť.


Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Môj tréningový plán sa líši podľa toho či som v predsúťažnom období, alebo v takzvanej offseason. Momentálne cvičím 2+ 1, takže 2 dni cvičím a potom mám deň voľna. Pred súťažou zaraďujem kardio a tréningový plán meníme s trénerom podľa potreby.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Nerada cvičím brucho, čo je na ženu nezvyčajné, ale samozrejme odmakám aj to.

VIDEO: Nielen vodné živočíchy sa z jej príchodu tešili

S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Pokiaľ som v offseason, tak si určite viac doprajem, cez víkend nejaký ten prehrešok nezaškodí. U mňa je to najradšej pizza - som pizzový maniak. Ale pokiaľ som v príprave, tak už žiadne prehrešky (len keď tréner povolí ) :)

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Mužský ideál u mňa neexistuje, muž musí celkovo niečo vyžarovať, aby ma zaujal...

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Mám zatiaľ za sebou len dve sezóny súťaženia, takže ešte žiadnu trofej na poličke nemám. Ale pracujem na tom, aby raz bola.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Mať životnú formu, na ktorú budem pyšná.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Každý sa nájde v niečom inom, či je to fitness, plávanie, beh, tanec. Pohyb je pre telo neskutočne dôležitý, ale nikdy nerobte nič proti svojej vôli, len preto, že je to momentálny trend. Robte to, čo vás baví, a z čoho ste šťastní.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie