1.7.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Zuzka Satmaryová

Pri tejto fotke okolocvičiaci borci na chvíľu ani nedýchali.
Pri tejto fotke okolocvičiaci borci na chvíľu ani nedýchali.
Zdroj: Dušan Křístek
S takou postavou musí od seba mužov asi odháňať činkou. Pri našom fotení boli síce chlapi v posilňovni gentlemani, ale oči im zaslúžene behali po jej krivkách.

Zuzana Satmaryová

Vek: 37 rokov

Miery: 88 - 63 - 88 cm

Váha: 52 kg

Výška: 161 cm


Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala "idem cvičiť, idem na sebe makať?" Pamätám si, keď som ako dieťa so záujmom sledovala svojho otca ako cvičí. Mal v garáži činky, lavičku a po večeroch dvíhal železá, bavilo ma pozerať sa aké cviky robí a ako svaly pracujú....Tam niekde to asi začalo, tam sa to do mňa zapísalo. Mám pocit, že odjakživa ma zaujímalo to, ako vyzerá ľudské telo, svaly, a ako to všetko funguje. A vždy sa mi páčili vyšportované svalnaté telá, obdivovala som to. Cvičiť som začala doma po večeroch na materskej dovolenke, ( cca pred šestnástimi rokmi) postupne som sa presunula do fitness centier a začala cvičiť pravidelne. Už vtedy som zistila, že ak trénujem, cítim sa celkovo inak, lepšie, hlava je čistá a človek posilňuje nielen telo ale aj psychiku, sebadisciplínu a posúva svoje hranice. Bola som samouk, mnohé som odpozorovala a veľa študovala. Niekde vnútri som však tušila, že chcem vedieť viac ako „vedieť cvičiť“ len tak, bez cieľa. Až som raz stretla tých správnych ľudí, ktorí sú pre mňa doteraz motiváciou a ktorým som vďačná za to, že ma naučili trénovať presne, efektívne so zameraním na určitý cieľ, posúvať svoje hranice ešte viac, a vyburcovali vo mne odvahu k tomu, aby som raz vystúpila na súťažné pódium.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Trénujem 5 až 6 krát do týždňa. Z toho 2 – 3x vrchnú časť tela a 3x spodnú. V mojom prípade kardio tréning nezaradujem, iba v predsúťažnom období pár minút na stepery 2 – 3x v týždni. Ak je vhodné počasie rada jazdím na biku v teréne, najradšej niekde v lese, kde sú aj mierne kopce. Tam vypínam úplne, milujem to. Je to náročné a veľakrát nevládzem, a aj si ponadávam, ale ten pocit keď "to dám" je skvelý. V poslednom období si okrem toho pol hodinku ráno aj večer ponaťahujem hlavne chrbát, ale aj celé telo mojou obľúbenou jogou.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale aj napriek tomu ho musíš / mala by si robiť? Nemám neobľúbený cvik, akurát drepy sú pre mňa problémové, ale nie preto, že by som ich nemala rada. Cvičenie je moje hobby, relax, chodím do posilky s radosťou a často trénujem cez pocit, na čo mám práve chuť.

VIDEO: Videli ste už krajší fitness zadok?


S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať?
Ooo áno :) čokoláda a ryžový nákyp. Čokoládu milujem, a horká s čili alebo s jahodami je môj favorit. Ryžový nákyp ale v podstate v určitom diétnom období vôbec nie je hriech :) V predsúťažnom období mám samozrejme v strave absolútnu disciplínu a nemám žiadny problém dodržiavať trénerom predpísanú diétu. Ak máte cieľ, čiže presne viete čo chcete, všetko ide ľahko.

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Muž ma musí zaujať. Je to väčšinou na prvý pohľad, potom zisťujem ostatné - aký je, aké má hodnoty, ako rozmýšľa, čo ho baví, čím žije. Ak ma to zaujme, dám mu priestor. Mal by však rešpektovať všetky moje záujmy, a tie sa ani zďaleka netýkajú len fitness. Páčia sa mi samozrejme športovci, silní charizmatickí muži s iskrou v oku a vtipom, vnútri nežní, s ktorými si mám čo povedať.


Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Momentálne dve bronzové medaile z nedávnych majstrovstiev Slovenska. Verím tomu, že pribudnú ďalšie.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Pre mňa je fitness životný štýl. Napĺňa ma to, mám z toho radosť, dáva mi to silu, energiu a harmóniu v duši. Stále sa niečo učím, napredujem. Prináša mi to úspech a mnohé skúsenosti, a verím, že prinesie aj uplatnenie. Sama som prešla veľkou zmenou v mojom živote, a nielen vďaka fitness. Preto by som rada motivovala, prinášala radosť a pozitívne zmeny v živote aj iným, naučila ich ako cvičiť, ako poznať a rozumieť svojmu telu, a ukázala im túto krásnu cestu ako sa stať zdravým, spokojným a vyrovnaným vďaka pohybu a úplnej zmene životného štýlu. Ako súťažiaca fitnesska budem mať veľkú radosť z každého úspechu či ocenenia.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Skôr ľuďom, ktorí chcú začať cvičiť, alebo sa zlepšiť či napredovať. Robte to čo Vás baví, ale hlavne sa hýbte. To ako vyzeráte ide ruka v ruke s tým ako sa cítite. Verte mi, že v zdravom vyšportovanom tele sa budete cítiť skvele. Majte sny a určite si ciele, buďte disciplinovaní, vytrvajte a dokážete všetko. Úplne stačí, keď to bude nejaký Váš osobný drobný cieľ, ktorý keď dosiahnete, prekonáte sami seba a posuniete sa ďalej vpred ;)Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujeme

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie