1.6.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Mária Vadkertiová

Miluje kone. A my sme si nad jej postavičkou tiež sem tam zaerdžali.
Miluje kone. A my sme si nad jej postavičkou tiež sem tam zaerdžali.
Zdroj: Dušan Křístek
Radosť na ňu pozerať. Aj preto sa na nedávnych Majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness umiestnila na 5. mieste v kategórii Fitness bikini nad 170 cm.

Majka Vadkertiová

Vek: 35 rokov

Miery: 97 - 59 - 92 cm

Váha: 58 kg

Výška: 177 cm

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“: Keďže veľa času trávim v aute za volantom, začala som sa pred niekoľkými rokmi venovať jazde na koni. Niekedy mi však okolnosti nedovolili stráviť pri koňoch toľko času, ako by som chcela, a aktívny pohyb mi chýbal. Tak som sa rozhodla si to spestriť cvičením v posilňovni. Nakoniec sa z týchto dvoch aktivít stala skvela kombinácia, ktorá ma baví a napĺňa energiou.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Cvičím štyrikrát do týždňa - raz celotelový tréning, dvakrát zameraný na spodnú časť tela a jedenkrát na vrchnú časť. Popritom ešte kardio tréning, ktorým je často práve moja obľúbená jazda na koni.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Teraz som si už zvykla na všetky cviky, a nie je medzi nimi nič, čo by som vyslovene nemala rada. Je pravda, že keď cvičím spodnú časť tela, tak vtedy pri niektorých cvikoch trpím viac a poriadne sa zapotím - ako napríklad výstupy na vysokú lavičku so závažiami, ale aj tak nikdy nevynechám ani tento cvik.

VIDEO: Len sa rovno nezamilujte :)

S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? U mňa úprava stravy nepredstavovala až takú dramatickú zmenu oproti mojim bežným zvykom, naučila som sa však pravidelne jesť päť až šesťkrát denne. Nikdy som veľmi neobľubovala vyprážané jedlá a fastfoody, takže to bolo pomerne jednoduché. To, čo mi chýba sú sladkosti a čerstvé biele rožky. Ale keď napečie mama, tak tomu nedokážem odolať a vždy si aspoň kúsok doprajem.

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Páčia sa mi muži, ktorí sa o seba starajú a udržiavajú sa vo forme, ale zároveň nestrávia pred zrkadlom viac času ako ja. Mám rada, keď sa muž správa ako džentlmen a dokáže ma rozosmiať.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Ja cvičím predovšetkým pre radosť, napĺňa ma to energiou a cítim sa oveľa lepšie aj po fyzickej aj po psychickej stránke. Motivuje ma, keď vidím výsledky tejto snahy najmä sama na sebe, a ostatné je už len bonus k tomu všetkému.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Cvičenie nie je len o drine v posilňovni. Je to o zmene životného štýlu, snahe urobiť pre seba niečo viac. Každý by si mal v prvom rade vybrať aktivitu, ktorá ho baví a teší sa z nej. V ideálnom prípade vo dvojici, vtedy to ide vždy ľahšie.


Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujeme

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie