19.12.2015 06:00 | Macho

Čistá závisť! Jamie má prácu, ktorú by chcel robiť každý chlap

Kancelária správneho hráča.
Kancelária správneho hráča.
Zdroj: twitter.com/bateson87
Jamie Bateson (28) z Anglicka má jednu z najlepších prác na svete. Celé dni sa zabáva a dostáva za to zaplatené. 

Opustil svoju prácu mechanika, aby mohol hrať FIFU na plný úväzok. Milióny fanúšikov tejto hry mu neskutočne závidia. Živí sa vysielaním on-line videií počas hrania jednej z najpopulárnejších hier na svete.

Začalo to ako zábavka v roku 1997. Hral sa FIFU a ľudia si ho mohli pri tom pozrieť. Netrvalo dlho a medzinárodný investor prejavil o neho záujem. Ponúkol mu toľko, že sa rozhodol opustiť svoju prácu a začal pracovať z domu, informuje mirrror.co.uk.

Pracoval som na autách ako mechanik. Kontaktovala ma ale jedna firma z Ameriky, že chcú byť partnerom pre môj kanál,“ uviedol Jamie. Mnoho ľudí sa mu smialo, keď povedal, že dal výpoveď, no rodina ho v jeho koníčku podporovala.

Videá pre herných nadšencov s cennými tipmi od Jamieho mali na začiatku asi tisíc pozretí. Teraz majú 50-tisíc za deň. Svoju domácu kanceláriu si aj dostatočne vyzdobil, na stenách má obrázky špičkových hráčov.

Napriek tomu, že je jeho práca zábavná, strávi pri nej 12 hodín, sedem dní v týždni. Jamie priznal, že neľutuje zasvätenie svojho života hrám. Napriek tomu, že je hviezdou, žije v malo meste a nechce to zmeniť.  

VIDEO: Pozrite si, ako vyzerá jeho práca.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie