9.11.2015 14:00 | Macho

Samota nám škodí viac, ako si myslíme

Najčastejšie zažívam rýchlovku len pri občerstvení.
Najčastejšie zažívam rýchlovku len pri občerstvení.
Zdroj: getty images
Človek nie je tvor samotársky, aj keď súčasný trend single života môže vyvolávať opačný dojem. Lenže nezadaní žijú zdravotne horšie v mnohých ohľadoch.

Stabilný láskyplný vzťah má pozitívny vplyv aj na postavu. Ľudia žijúci osamote totiž jedia menej ovocia a zeleniny, konzumujú viac hotových jedál a celkovo sa stravujú nezdravšie, takže sú navyše aj obéznejší. „Ľudia žijúci sami sú náchylní k nezdravému stravovaniu. Slabé  kuchárske znalosti, chýbajúci partner, s ktorých sa dá nakupovať, vyššie náklady na potraviny a nedostatok motivácie k vareniu sú jednými z mnohých dôvodov,“ tvrdia psychológovia z technologickej univerzity v Queenslande.

Pritom ešte o niečo horšie ako ženy sú na tom muži. Ženy dbajú na zdravú stravu viac a strážia si postavu.  Samotári častejšie siahnu po hotových jedlách a fastfoode, pretože pre seba sa im väčšinou nechce variť. Lenže tieto pokrmy sú síce bohaté energeticky, ale veľmi chudobné nutrične (na živiny). Takže sa napchávajú kalóriami a priberajú, pričom telo nemá dostatok potrebných živín.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie