24.4.2015 17:40 | Zaujímavosti

Striptíz na čínskych pohreboch má byť minulosťou!

Smútočný obrad nemusí byť všade vo svete bez zábavy.
Smútočný obrad nemusí byť všade vo svete bez zábavy.
Zdroj: profimedia.sk
Čínska vláda sa rozhodla, že zakročí proti striptízovým vystúpeniam, ktoré sú údajne čoraz častejšie na programe rozlúčky so zosnulými.

Predstavitelia ministerstva kultúry uviedli, že organizátori takýchto predstavení budú "prísne potrestaní". Píše o tom denník The Daily Telegraph. Zákaz takýchto striptízov je reakciou na zábery dráždivých vystúpení tanečníc z pohrebov, ktoré sa objavili na internete. Peking sľúbil, že proti tejto "necivilizovanej praktike" v krajine čo najrýchlejšie zakročí.

Podľa The Daily Telegraph sú striptérky objednávané na pohreby už najmenej desať rokov. Dôvodom je údajne presvedčenie niektorých rodín z vidieka, že týmto spôsobom prilákajú na smútočný obrad viac hostí, a tým najlepšie uctia pamiatku zosnulého príbuzného. "Kedysi si ľudia najímali na pohreby miestnych operných spevákov. Na ich miesto postupne nastupujú striptízové tanečnice a miestni obyvatelia míňajú obrovské čiastky peňazí, aby ich mohli ukázať ostatným," sťažovali sa čínske štátne média.

Spomínaný fenomén bol doteraz prevažne utajovaný, lenže nedávno boli na internete zverejnené fotografie z dvoch takých vystúpení, a síce v provincii Che-pej a Ťiang-su. "Najskôr tie ženy predviedli vzrušujúci tanec a potom si vyzliekli kúsok po kúsku všetko  oblečenie. Za nimi na obrazovke premietali fotografie nebohého" opísal  svedok jedného pohrebného striptízu svoju kurióznu skúsenosť denníku Global Times.

The Daily Telegraph ale upozornil, že predchádzajúce kampane proti obscénnostiam na pohreboch neboli veľmi úspešné. V roku 2006 bolo v provincii Ťiang-su zatknutých päť ľudí pri razii proti organizátorom podobných pohrebov, a bola zriadená aj zvláštna telefonická horúca linka, kde mohli občania priestupky hlásiť. Striptízové skupiny zamerané na takéto netypické pohreby ale prosperovali veselo ďalej.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie