17.5.2013 17:30 | Military

Staré zločiny: Dve snúbenice zastrelil, jednu zapálil!

Miesto bielych šiat a kytice sa však snúbenice dočkali guľky do hlavy.
Miesto bielych šiat a kytice sa však snúbenice dočkali guľky do hlavy.
Zdroj: ara
Keď si chcel muž za prvej republiky užiť trochu nemanželského sexu, musel za neho zaplatiť, alebo sľúbiť slečne svadbu.

Rodina Jindřicha Bažanta patrila ku kutnohorskej smotánke. Zatiaľ čo jeho rodičia obhospodarovali svoje obchody, Jindřich (34) si užíval život. O tom, že synáčik navštevuje nevestince, Bažantovci vedeli. To, že má dokonca dve „snúbenice“, však dokázal Jindřich pred rodičmi zatajiť.

Nádeje, že sa stanú pani Bažantovou si robili Marie Šafaříková (†19) a Josefa Pavelková (†22). Jindřich však pre ne mal prichystaný iný osud. Obom navrhol, že spolu odídu na Slovensko a tam sa tajne zoberú. Najprv vyrazil na druhý koniec republiky so Šafaříkovou. V obci Štrba jej kúpil slušivý kostým a potom ju v ňom 6. septembra 1926 zastrelil. Rovnaký postup zopakoval krátko nato aj s Josefou Pavelkovou. Tú zastrelil v Trenčianskych Tepliciach. Jej telo vyzliekol a hodil do Váhu. Nezastavilo ho ani to, že s ním bola tehotná.

Dvojnásobnou vraždou však Bažantovo besnenie neskončilo. Zo Slovenska odišiel do Hulic u Zruče nad Sázavou, kde žila Božena Říhová (41). Aj tá podľahla jeho zvádzaniu. Netúžila však po manželstve, na Bažanta podala trestné oznámenie, pretože ju nakazil pohlavnou chorobou. Vrah na ženu dvakrát vystrelil, potom ju mlátil kladivom a nakoniec polial horľavinou a zapálil. Říhová však akoby zázrakom prežila. Jindřich Bažant sa potom pokúsil utiecť do cudziny, to sa mu ale nepodarilo. V júni 1927 ho obesili.

Čítajte ďalej
VIDEO
Najčítanejšie