26.3.2013 08:00 | Macho

Bill Gates dá 100 000 dolárov vynálezcovi nového kondómu

Nadácia Billa a Melindy venuje vynálezcovi nového kondómu stotisíc dolárov.
Nadácia Billa a Melindy venuje vynálezcovi nového kondómu stotisíc dolárov.
Zdroj: acs
O prezervatívoch sa nedá hovoriť ako o technológii, ten kto vynájde nový a modernejší, odnesie si poriadnu čiastku.

Hovorte si čo chcete, ale práve jeden z najbohatších ľudí na svete, Bill Gates, sa radí medzi najväčších žijúcich filantropov. Práve preto sa objavuje v rebríčkoch najštedrejších podnikateľov. Nadácia nesúca jeho meno a meno manželky Melindy sa stará o zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti a odstránenie chudoby. Najnovšie má štedrá podpora grantu (100 000 dolárov) nájsť „kohokoľvek – študentov, vedcov či podnikateľov“, na vynájdenie novej podoby kondómu.

Súťaž teda hľadá geniálneho vynálezcu, ktorý by svetu priniesol prezervatív novej generácie. Hoci sú kondómy dosiaľ najspoľahlivejšia (a najmä najdostupnejšia) cesta ako predísť tehotenstvu a najmä pohlavným chorobám, netreba veľa mužov na to, aby priznali, že oveľa lepšie to je bez nich. Úlohou tvorcov je preto vynájsť kondóm, ktorý významne zachováva či dokonca zvyšuje potešenie zo sexu za účelom zlepšenia pocitu z jeho používania.

Samotná nadácia Bill and Melinda Gates Foundation vo vyhlásení súťaže píše: Budúce koncepty, ktoré by mohli zvýšiť užívanie kondómov by mali disponovať jednoduchosťou používania (tak u mužov ako i u žien). Ide napríklad o lepšie balenie alebo dokonca o schopnosť prekonať kultúrne bariéry.

Ak sa teda niekomu podarí vytvoriť produkt, ktorý pri používaní nebude prekážať, dostane od nadácie Gatesovcov stotisíc dolárov a k tomu lepší pocit, že prispel k zdravšiemu svetu. (Tie peniaze sú ale o niečo krajší dôvod)

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie